Milionový song Ho Hey plný zklamání aneb Co možná nevíte o The Lumineers?

The Lumineers | Zdroj: jambase.com

The Lumineers jsou americká folk-rocková kapela z Denveru v Coloradu, kterou většina lidí zná díky nejznámějšímu hitu Ho Hey. Začínali jako kapela hrající covery, nyní však patří mezi špičku hudební scény. Po několika letech se letos vrátí do České republiky, kde 10. listopadu odehrají koncert v pražském Foru Karlín.

Krušné začátky kapely hrající covery

The Lumineers to na začátku kariéry rozhodně neměli jednoduché. Jmenovali se Free Beer a hráli výhradně nejrůznější covery. Název Free Beer tehdy zvolili záměrně, protože doufali, že lidé dorazí na jejich koncert za vidinou piva zdarma. Později si ale uvědomili, že tohle není směr, kterým se chtějí ubírat, začali psát vlastní písně a přejmenovali se na The Lumineers.

Čtěte také: Po stopách Muse: Inspirace u Freddieho Mercuryho a láska k science fiction

Stěhování z New Yorku

Většina muzikantů a celkově umělců v USA se za vidinou slávy a peněz stěhuje z menších měst do New Yorku. The Lumineers však udělali přesný opak. Ačkoliv tam nějaký čas strávili, v roce 2009 se rozhodli vrátit z New Yorku do rodného Denveru. Bubeník a zpěvák Jeremiah Fraites tehdy prohlásil, že hlavní město USA je příliš chaotické a obyvatelé jsou velmi soutěživí: „Denver je více přívětivý, lidé jsou schopni mluvit o vaší hudbě, ne jen o té svojí.“ Díky tomuto návratu se na Craigslistu seznámili s cellistkou Neylou Pekarek, která s nimi působila až do roku 2018.

Romantická píseň Ho Hey? Ne tak úplně!

Jedná se o nejznámější song kapely, který má na YouTube více než 204 miliónů zhlédnutí. Najít ho můžete na albu The Lumineers, které vyšlo v roce 2012. Pokud si myslíte, že tuhle skladbu neznáte, tak se pravděpodobně pletete. Tahle pecka se mimo jiné objevila například v seriálu The Vampire Diaries nebo ve filmu The Silver Linings Playbook. Skladba je to velmi oblíbená, lidé si ji nechávají hrát na svatbách a považují ji za velmi romantickou záležitost. Pravda je však trochu jinde. Text ve skutečnosti popisuje příběh o ztrátě lásky, nenaplněných snech a určité naději ve změnu a lepší zítřky.

Jeremiah a kostým superhrdiny

Zpěvák a bubeník kapely The Lumineers je pověstný svými kšandami. Víte proč? V rozhovoru pro Huffington Post prozradil, že když byl na střední škole, kamarádův bratr se ho zeptal, jaký superhrdina by chtěl být, kdyby dostal tu možnost. Jeremiah se v ten okamžik rozhodl, že si vymyslí vlastní kostým superhrdiny a od té doby ho můžete vždy na pódiu vidět v černých kšandách a bílém vršku.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 10 let od veleúspěšného znovuzrození Alice in Chains po vzoru AC/DC

Boj proti technologiím

Všichni členové kapely The Lumineers se brání nejnovějším technologiím. Nikdo z nich dříve nevlastnil smartphone ani neměl účet na sociálních sítích. Vše se jim do života dostalo až poté, kdy začali být úspěšnou kapelou, která hodně cestuje a potřebuje nejen s fanoušky udržovat kontakt. Jednoduššího stylu života se drží také ve své tvorbě. Nechali se slyšet, že i hudbu tvoří tak, aby ji dokázal zahrát úplně každý na jakýkoliv hudební nástroj.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.