Největší hudební události roku 2019: Úmrtí JUICE WRLD, skandál K-Popu a návrat Jonas Brothers

JUICE WRLD, Joon Young Jung, Joe Jonas (zleva) | Zdroj: facebook.com

Poslední rok druhé dekády jednadvacátého století stál za velkým množství nečekaných zvratů a tato skutečnost se nevyhnula ani hudebnímu světu. Pojďme si společně tyto veselé i pochmurné zážitky připomenout.

Velký návrat kapel My Chemical Romance a Jonas Brothers

Rok 2019 zaznamenal návrat několika srdcových záležitostí, mezi které rozhodně patří dvě kapely – My Chemical Romance a Jonas Brothers. My Chemical Romance kariéru ukončili před šesti lety v roce 2013 a jakoukoli možnost obnovení spolupráce odmítali, i navzdory neustálému naléhání fanoušků věřících tomu, že je tento krok jen součástí komplexního plánu, na jehož konci se kluci vrátí. A nakonec se jejich přání splnila – osmnáct let po vstupu do hudebního světa kapela znovu vyráží na turné.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Šílené teorie o návratu My Chemical Romance se ukázaly být pravdivé

Čirou náhodou se do šuškání o reunion MCR zapojil i Joe Jonas, který tvrdil, že je slyšel zkoušet ve vedlejším studiu. Kapela Jonas Brothers, kterou vedl se svými bratry Kevinem a Nickem, se rozpadla ve stejném roce jako MCR. Trojice se proslavila díky televizi Disney Channel, ale poté, co vyrostla, jí už štěstí nepřálo. Bratři měli najednou pocit, že jejich rozdílné pohledy na tvorbu jim nedovolují pokračovat jako kapela a každý si šel svou vlastní cestou. Na konci loňského února však na sociálních sítích oznámili, že své rozdíly překonali a je čas na novou nálož vytouženého amerického pop-rocku. Návrat o den později odstartovali hitem Sucker. Úspěch singlu pak v červnu následovala deska Happiness Begins.

Rozloučení s Karlem Gottem, Marií Fredriksson a JUICE WRLD

Ani rok 2019 se bohužel neobešel bez ztrát jak vysloužilých umělců, tak mladých a nadějných hvězd. Nejpopulárnější český zpěvák Karel Gott nás opustil 1. října. Za svou téměř pětapadesátiletou kariéru nahrál kolem 2 500 písní a prodal téměř padesát milionů nosičů, na kterých zpíval nejen česky, ale i německy, anglicky, italsky a rusky. Získal 42 cen v anketě popularity Český slavík. Poslední rozloučení s Mistrem proběhlo 12. října pohřbem se státními poctami.

Čtěte také: Zemřel Karel Gott

9. prosince podlehla následkům léčby rakoviny frontmanka světoznámé kapely Roxette Marie Fredriksson. Švédka se za svých krátkých jednašedesát let života podílela na neuvěřitelných osmi sólových a deseti skupinových albech a hudbu nepřestávala vytvářet ani během náročné léčby mozkového nádoru v roce 2002.

O den dříve se museli hip hopoví fanoušci rozloučit s velice mladým a talentovaným rapperem JUICE WRLD, který zemřel na následky předávkování, a to velice nešťastně. Ve snaze ukrýt před policií nemalé množství drog spolykal přespříliš prášků Percocets a jeho tělo nálož drog neuneslo. Tehdy čerstvě jednadvacetiletý rapper z Chicaga vystřelil ke slávě v roce 2018 díky singlům All Girl Are the SameLucid Dreams a do svého úmrtí vydal dvě desky – druhá Death Race for Love se dokonce vyšplhala na první příčku žebříčku Billboard 200.

Hudební svatby roku

Abychom se neupínali jen na smutné události, připomeňme si, kteří hudebníci v loňském roce oslavili svoji lásku – a že jich nebylo málo: britská zpěvačka Ellie Goulding se provdala za svého snoubence Caspara Joplinga v nádherném prostředí yorkského Minsteru, Joe Jonase a herečku Sophie Turner oddal falešný Elvis Presley Hillary Duff a producent Mathew Komma si řekli své ano těsně před Vánoci. Oženil se i frontman Foster The People Mark Foster nebo basista Red Hot Chilli Peppers Flea. Dále ještě zmíníme rapperku Nicki Minaj a kamaráda z dětství Kenneta PettyhoDJe Tiesta a modelku Anniku Backes Chance the Rappera a jeho lásku ze střední Kirsten Corley.

Hvězdné problémy: K-Pop, A$AP Rocky ve Stockholmu, Nicki Minaj v Bratislavě

Světem v roce 2019 zahýbalo několik skandálních situací. Nejzávažnějším se stalo odhalení, kvůli kterému ukončilo kariéru několik korejských hvězd žánru K-Pop. Během posledních let se v zemi začíná rozmáhat nemorální trend – natáčení žen při sexuálních aktivitách bez jejich vědomí a jejich následné nahrávání na internet do speciálních chatovacích místností. Ukázalo se, že několik hvězd k tomuto účelu využívalo svého vlivu na celou mladou generaci a sdílelo vše s kolegy. Jung Joon-young měl údajně založit soukromý chat, do kterých tato videa posílal mimo jiné i Yong Jun-hyungovi ze skupiny HighlightChoi Jong-hoonovi z F.T. IslandSeungri ze světoznámé skupiny Big Bang byl navíc obviněn, že jakožto umělecký ředitel a držitel akcií klubu Burning Sun nabízel investorům prostitutky jako úplatek. Všichni tito mladíci se rozhodli své hvězdné kariéry ukončit.

Neobvyklá smůla (nebo nepřipravenost) provázela letošní turné Nicki Minaj. Světové Nicki Wrld Tour mělo začínat v USA, nakonec byla americká část přesunuta. Původně měl zpěvačku na turné doprovázet rapper Future, kterého později nahradil již zmíněný Juice WRLD. Mnoho dalších změn vyústilo ve velice složitou a zřejmě nezorganizovanou situaci, kvůli které byly v den konání zrušeny celkem tři koncerty – jeden z nich i v Bratislavě, a to  dokonce až několik hodin poté, co měl již dávno odstartovat.

Čtěte také: Zpackaný koncert Nicki Minaj v Bratislavě: Kdo za to může?

Strasti zažíval i rapper reprezentující východní pobřeží USA A$AP Rocky. V červenci byl zatčen ve Stockholmu, poté, co se on a jeho ochranka po nedorozumění dali do potyčky s neznámým mužem. Ten skončil v nemocnici s nalomeným  žebrem a několika řeznými ranami, které potřebovaly šití. Rapperovi bylo dovoleno dokončit místní koncert a následně byl převezen do věznice, ve které byl držen celý měsíc. Na konci července byl obviněn z ublížení na zdraví a musel oběti zaplatit odškodné v přepočtu více než 28 tisíc korun. Celý případ provázely spekulace, zda nenese zacházení s hvězdou rasistický podtón.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 317 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.