Passenger a 5 věcí, které jste o něm možná nevěděli

Passenger, SaSaZu 2014 | Foto: Vojtěch Baroch, MonsterMusic

Talentovaný zpěvák a skladatel Passenger, vlastním jménem Michael David Rosenberg, vydal loni nové album Runaway, s nímž se vydal na turné. Mezi evropské zastávky zařadil také Prahu, kde odehraje svůj koncert již 16. dubna, a to v klubu Roxy. Zde je pět zajímavostí, které jste o Passengerovi možná nevěděli.

Hit za 45 minut

Passenger se proslavil v roce 2012 rozchodovou skladbou Let her go a právě tento singl se mu podařilo napsat během pouhých 45 minut. V rozhovoru pro anglický magazín Independent Michael zmínil, že svůj největší hit napsal v backstage na malém koncertě v Austrálii: „Nikdy nevíte, kdy to přijde. Někdy mám měsíce, kdy nenapíšu nic a jindy zase můžu napsat 5 skladeb během jednoho dne.“

Čtěte také: Kimbra: Osobnostní růst je pro mě jako příliv a odliv

Kamarádství s Edem Sheeranem

V roce 2008 seděl Michael na pivu v jedné malé hospůdce uprostřed anglického města Cambridge, když potkal tehdy teprve šestnáctiletého Eda Sheerana. Z kluků se brzy stali velmi dobří přátelé a na přelomu let 2012 a 2013 vyrazili společně na turné, kde Passenger působil jako předskokan. Tato tour pomohla odstartovat Michaelovu kariéru a s Edem doteď udržují skvělý vztah.

Fanoušek Harryho Pottera

Passenger je mimo jiné velkým fanouškem Harryho Pottera. Při jednom z rozhovorů přiznal, že má ve svém telefonu celou sbírku audioknih od J. K. Rowling. Nejraději je poslouchá před spaním, protože je to prý zaručený způsob, jak na dlouhých přejezdech během tour zvládnout usnout.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Co nás čeká v roce 2019? Těšme se na ohnivé Parkway Drive, Muse nebo Alice in Chains

Let her go v reklamě na pivo

V roce 2014 se česká firma Budějovický Budvar rozhodla použít Michaelův nejznámější singl Let her go do své reklamy na pivo. Ta se pak objevila na světoznámém utkání Super Bowl v americkém New Jersey. Zpěvák také jednou prohlásil, že české pivo je opravdu vynikající.

Pohroma jménem Frozen

Passenger rád vtipkuje na téma Frozen. Nechal se slyšet, že song Let it go z této pohádky málem zničil jeho kariéru. Spousta lidí si prý totiž plete názvy Let her go a Let it go. V počtu zhlédnutí na YouTube však Michaelova píseň stále vede a je celkem jasné, že Let it go ji jen tak nepřekoná.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.