Pět netradičních hudebních show Maroon 5, které na tour jen tak neuvidíte

Maroon 5 | Zdroj: facebook.com

Letos v červnu k nám poprvé zamíří americká pop rocková kapela Maroon 5. Fanoušci si tak konečně budou moci užít naživo skupinu v čele s Adamem Levinem. Ta se v průběhu let ukázala v několika odlišných pózách. Jakých?

Kara’s Flowers a jejich první vystoupení

Kapela, jejíž původní uskupení tvořili Adam Levine, Jesse Carmichael, Mickey Madden a Ryan Dusick, vznikla na střední škole v Los Angeles pod názvem Kara’s Flowers. Název byl inspirován dívkou, do níž byli všichni členové skupiny zamilovaní. První koncert odehráli v roce 1995 v klubu Whisky a Go Go a vystoupení se od těch nynějších dost výrazně lišilo. Parta mladých dlouhovlasých kluků, tehdy ještě bez kytaristy Jamese Valentina, hrající své grunge rockové songy, pod pódiem odehrávající se moshpit – to při dnešních popových Maroon 5 již nezažijete.

Čtěte také: Maroon 5 vystoupí poprvé v Česku

Na přehlídce Victoria’s Secret

O šest let později znovuzrozená kapela pod novým názvem Maroon 5 vydala své první album Songs About Jane, které již se singly This Love, She Will Be Loved a Harder to Breathe slavilo úspěch. I díky tomu, že se z frontmana Adama Levina stala celebrita, získali Maroon 5 možnost často vystupovat v televizních pořadech a vysíláních. Objevili se tak například v talentových shows, světoznámých talk shows nebo třeba na přehlídce Victoria’s Secret. V roce 2013, kdy Adam Levine chodil s modelkou Anne Vyalitsyna, spolu na přehlídkovém mole dokonce vystoupili.

Čtěte také: 5 hitů roku 2018: Drakeovy bankovky a Kazma proti kyberšikaně

Svatební překvapení

V klipu k písni Sugar zahraje kapela jako překvapení na několika svatebních hostinách v Los Angeles. Maroon 5 si ale  pochopitelně nemohli dovolit, aby je svatebčané nepřijali s nadšením. Pár dní před natáčením byli natolik nervózní, že chtěli dokonce celý plán zrušit. A tak Adama napadlo, že po písni Sugar s kytaristou Jamesem Valentinem zahrají pro novomanžele akusticky alespoň skladbu She Will Be Loved. Pouze pro ně a bez kamer jako poděkování, že na jejich svatbě mohli klip natočit. Sugar se nakonec stal jejich nejúspěšnějším videoklipem na YouTube, kde má již 2,9 miliardy zhlédnutí.

Busking v metru

Další z neobvyklých vystoupení Maroon 5 se odehrálo v newyorském metru. Jednalo se o pořad The Tonight Show Jimmyho Fallona, kde Adam Levine a James Valentine zahráli spolu s moderátorem ve stanici metra v převlečení tak, aby je lidé zpočátku nepoznali. Stejně tak v pořadu buskovaly například Miley Cyrus nebo Christina Aguilera. Maroon 5 zde zahráli cover písně Crazy Little Thing Called Love a také celosvětový hit Sugar.

Super Bowl Halftime show

Poslední nedávné představení kapely sklidilo obrovskou kritiku. Na začátku února 2019 totiž proběhl celosvětově známý Super Bowl – finále amerického fotbalu. Přestávkový program na největší sportovní události roku v USA každoročně vyplní nějaká hudební hvězda. Předloni naprosto zazářila zpěvačka Lady Gaga, dříve se objevily osobnosti jako Beyoncé, Michael Jackson, Justin Timberlake nebo Coldplay.

Čtěte také: Lady Gaga zazářila během show Super Bowlu

Letošní vystoupení Maroon 5 nedostalo snad jediné kladné hodnocení. Video z koncertu má obrovské množství disliků a většina lidí jej označila za nejnudnější a nejdivnější v historii Halftime show. Kapelu na stadionu doplnili rappeři Travis Scott a Big Boi, a přestože každá píseň zvlášť nebyla až tak špatná, celkově do sebe show vůbec nezapadala a přechody mezi songy působily až amatérsky. Adam Levine při zpěvu nevypadal ve své kůži a nezachránil to ani tím, že si před závěrem sundal tričko.

Takové představení bylo snad opravdu jen jednorázové. U nás Maroon 5 vystoupí 5. června 2019 ve vyprodané O2 areně v rámci úspěšného turné k desce Red Pill Blues.


Napište komentář