Rock for People 2019 a malá jména s velkými hlasy

Rock for People 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Festival Rock for People, který se odehraje ve dnech 4. – 6. července v Hradci Králové, oslaví tento rok své 25. narozeniny a návštěvníkům přináší jedno velké hudební jméno vedle druhého. Těšit se můžeme ale pochopitelně také na méně známé umělce, kteří se svou kvalitou vyrovnají klidně i headlinerům.

Severní vítr v podobě Farveblind

Tohle producentské duo pocházející z Dánska se představilo na Nouvelle Prague v roce 2018 a od té doby se těší zájmu tuzemských posluchačů. Během dvou let tito mladí Dánové odehráli přes sto koncertů po celé Evropě a fanoušky si získávají díky jedinečné směsi těžké klubové rave, popu a techna. Za zmínku určitě stojí také jejich ohromující vizuální show, kvůli které byli označeni za „mladší Chemical Brothers“.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Metalový nářez nebo taneční party? Na Rock for People není nic nemožné

Boy band s názvem Sea Girls

Čtyřčlenná formace z Anglie nesoucí název Sea Girls je jedinou kapelou, jež se letos ocitla ve finálním výběru umělců prestižní ankety hudebních kritiků Sound of…, kterou každoročně vyhlašuje rozhlasová stanice BBC. The Independent popsal jejich muziku jako „svěží, povznášející a odvážnou hudbu postavenou na kytarovém zvuku, která zachycuje ducha mládí“, s čímž bude zcela jistě souhlasit i většina fanoušků.

Relax s Himalayan Dalai Lama

Řeč je o hudebním duu tvořeném Davidem Novotným a Kryštofem Matějem z České republiky. Kluci na scéně působí již od roku 2014 a za sebou mají pěknou řádku odehraných koncertů jak u nás, tak v dalších městech Evropy. Jejich kombinace ambientní hudby s fúzemi trapu, hip hopu a trip hopu je opravdu unikátní a v myšlenkách vás dostane do zcela jiné dimenze.

Terapie rappera nothing,nowhere.

Poprvé ho české publikum mohlo vidět koncem roku 2018 v Café V leseJoe Mulherin aka nothing,nowhere. je americký rapper, zpěvák, hudebník a producent. Joe do tvorby promítá své vlastní úzkosti, fóbie, deprese a pomocí hudby posluchačům servíruje psycholéčbu. Publikum se může těšit na kvalitní dávku rapu, ale také na skvěle odzpívané vokály.

Rozhovor: Nothing,nowhere: Psaní textů je pro mě meditace. Když se dostanu z transu, zaráží mě, co jsem vytvořil

Zoufalství a hněv jménem SCARLXRD

SCARLXRD, vlastním jménem Marius Listhrop, začínal v roce 2012 jako YouTuber a teprve od roku 2014 působí na hudební scéně. Nejdříve s kapelou Myth City a nyní vystupuje jako sólo umělec, který diktuje svým screamo rapem. V květnu roku 2018 se poprvé představil českému publiku v MeetFactory, které fanoušci málem zbourali. Jeho show je nabitá energií, zoufalstvím a hněvem. Je se tedy na co těšit.

Čirá radost v tvorbě Leoniden

Jejich první koncert v České republice proběhl teprve před měsícem, byl ihned vyprodaný a není se čemu divit. Tahle parta ze severu Německa je učebnicovou ukázkou kvalitního indie rocku a jejich vystupování na stagi je velmi přirozené, radostné a plné energie.

Rozhovor: Leoniden: Neztrácíme čas hledáním vzorů, chceme být lepší kapelou

Hrnce, rendlíky a Noisy Pots

Dalšími zástupci české hudební scény jsou Michal Šupák a Jakub Tengler, kteří působí pod názvem Noisy Pots. Kluci mají za sebou vystupování v klubech po celé Evropě, ale ani festivalová pódia pro ně nejsou ničím novým. Jejich kombinace elektra a různých hrnců, rendlíků, kýblů a barelů působí až neuvěřitelně dobře.

Nefalšovaní punkeři YONAKA

Pokud patříte mezi fanoušky nefalšovaného punku, pak budete mít určitě radost z kapely YONAKA, která k nám přijede z Brightonu. Tuto čtveřici punkerů vede charismatická blondýnka Theresa, jejíž hlas vás jistě dostane. YONAKA hraje kombinaci indie, punku a elektra doplněné o geniální texty.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.