TIP REDAKCE: 4 umělci, které neprošvihněte na berlínské Lollapalooze

Jorja Smith, Trettman, Alison Wonderland, L.A. Salami (zleva) | Zdroj: facebook.com

Lollapalooza Berlin letos láká na headlinery jako The Weeknd, Dua Lipa, Imagine Dragons a další. Pokud si už ale budete do Německa vážit cestu, věnujte svůj čas i jménům, která nezní každý den v rádiích.

Berlínský festival Lollapalooza letos znovu slibuje světové velikány a krom již zmíněných třeba i Davida GuettuKygo nebo legendu Scooter. Pokud se na hudební zábavu do německého hlavního města chystáte, nenechte se unést vrcholem populární scény a zvažte návštěvu setů i těch, kteří se, alespoň u nás, hlavnímu proudu trochu vyhýbají.

Čtěte také: Berlínská Lollapalooza uvítá Kraftwerk 3D, Imagine Dragons i Davida Guettu

Jorja Smith

Britce Jorje Smith je pouhých dvacet let a za dva roky aktivní hudební kariéry toho dokázala tolik, co málokdo. S první písničkou Blue Lights vyrukovala na SoundCloudu v lednu 2016 a ihned si získala obdiv nejen posluchačské sféry, ale i třeba mega hvězdy Drakea, který si ji o rok později přizval jako předskokana svých dvou britských koncertů. Od té doby pracovala už nejen s ním, ale i se Stormzym, Kali Uchis a DJem Preditah, který stojí za instrumentálem jejího asi zatím největšího hitu On My Mind. Na červen oznámila vydání svého debutového alba, takže se na Lollapalooze naskytne ideální příležitost slyšet ho naživo.

L.A. Salami

Zase z jiného soudku je tvorba Lookmana Adekunle Salamiho, který své jméno dost chytře zkracuje na již zmíněné L. A. Salami. Jeho písně se nesou v duchu folku, post-modern blues a akustického rocku, občas by se dalo říct i country. Pod Sunday Best Recordings & Domino Publishing vydal v posledních pěti letech tři EP a dvě klasické desky. Jeho hudba má hluboký a  úderný význam, proto bývá často přirovnáván k legendám jako Joni Mitchell či Neil Young. Spatřit tento živel live bude jistě zážitek.

Trettman

Tenhle seznam by asi měl obsahovat i nějakého německého zástupce a jestli si to někdo zaslouží, tak je to Stefan Richter, známý pod jménem Trettman. Ten je zajímavý i tím, že je na populární hudbu už docela dědeček – letos oslaví pětačtyřicáté narozeniny. Rodák z Chemnitz se navíc věnuje hip-hopu, R&B a dancehallu a o oproti mladým cloudovým rapperům má životní nadhled, který jeho hudbu dělá celkem jedinečnou. Se svým projektem KitschKrieg a jediným LP #DIY nachází oblibu hlavně doma, ale není důvod, aby se vám i přes jazykovou bariéru jeho hudba nelíbila.

Alison Wonderland

Alison Wonderland, vlastním jménem Alexandra Sholler, je dvaatřicetiletá Australanka, co si posledních deset let dělá kariéru jako DJ, producentka a zpěvačka. Mez její nejpřehrávanější počiny patří skladby Church, U Don’t Know a I Want U. Na kontě má dvě desky, nejčerstvější Awake je sotva měsíc stará, jedno EP, spoustu remixů a loni jí byla udělena cena za New Artist of The Year na Electronic Music Awards. Alison bude možnost zastihnout i na skvělou letní party na konci července v pražském klubu Roxy.

Lollapalooza Berlin se uskuteční 8. a 9. září 2018 na prostranství místního olympijského parku. Vstupné se od předchozích ročníků nemění, dvoudenní vstup je k dostání za 139 Eur, případně můžete do Berlína vyrazit jen na jeden ze dní, a to za 79 Eur. Lístky i další informace získáte na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 318 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.