TIP REDAKCE: 5 klipů, kterými zabodovalo duo Lindemann

Lindemann | Foto: Jens Koch

Projekt Lindemann známých interpretů Tilla Lindemanna (frontman skupiny Rammstein) společně s Peterem Tägtgrenem (frontman deathmetalové kapely Hypocrisy a Pain) není žádnou novinkou. Na svém kontě mají již dvě alba a jejich videoklipy jsou plné odvážných záběrů a provokace. Zde je 5 nejzajímavějších klipů, díky kterým Lindemann získali na popularitě.

Prasečí rodinka v Praise Abort

Píseň Prise Abort je součástí debutového alba Skill In Pills, které vyšlo v roce 2015. Vizuální podobu ztvárnil srbsko-německý režisér Zoran Bihać, který má na svědomí mnoho videoklipů skupiny Rammstein, avšak samotný scénář pochází z větší části od samotného zpěváka. V hlavních rolích Till a Peter představují prasečí rodinku, která nemá ráda svůj život. Till zde zpívá, jak nenávidí svou manželku, přátele, děti a sám sebe.

Čtěte také: VIDEO: Lindemann je v klipu ke skladbě Ach So Gern mučen dozorci

Celý videoklip je zaměřen na sexuální scény, které jsou zde vyobrazeny velmi autenticky až vulgárním způsobem a na konci celé podívané se oslavuje potrat. Je třeba podotknout, že jde o cílené provedení se špetkou dekadence a černého humoru, kterým se snaží dvojice provokovat své okolí až na možných hranicích.

Fish On a krvavý boj na závěr

Ve skladbě Fish On jde rovněž o jeden velký dvojsmysl, kde hraje hlavní roli sex a všudypřítomná nahota. Umělci jsou zde oblečeni do kožených obleků a lesem pobíhají nahé ženy, které utíkají před podivnými kreaturami. Ženy jsou následně lapené do sítí a nucené jezdit na stacionárních kolech ve zchátralém domě, kde skupina vystupuje, aby vzniklo dostatečné množství energie. To se však zvrtne v krvavý boj.

Čtěte také: Rammstein přivezli do Prahy kontroverzní a zároveň impozantní cirkus

Mathematik – algebra je symbol nesmyslnosti

Oproti předešlým skladbám se na této nepodílel Peter Tägtgren. K tvorbě byl místo něj přizván německo-kurdský rapper Haftbefehl, díky kterému celá píseň získala zase trochu jiný náboj. Známý provokatér Till si zde zahrál hned několik rolí – rozvernou školačku v uniformě i zvrhlého klienta, žádajícího sexuální služby. Na konci videoklipu samozřejmě nechybí ani peprnější část, kde vesměs souloží sám se sebou. Název i text následně zpěvák vysvětluje: „Všichni jsme na škole studovali algebru asi 5 let, což nikdy nebylo v životě k užitku. Je to jen jakýsi symbol nesmyslnosti.“

Čtěte také: TIP REDAKCE: 15 nejlepších koncertů roku 2019 – Muse, Architects, Leoniden nebo Ariana Grande

V Německu i v Rusku – Knebel

Videoklip byl natáčen v Německu a chladném Rusku. Stejně jako klipy Praise Abort, Fish On či Mathematik byl i tento pod vedením režiséra Zorana Bihaće, který našel inspiraci v pohádce bratří Grimmů Jeníček a MařenkaLindemann společně s Tägtgrenem jsou na začátku klipu v oblecích a potokem za sebou vlečou přivázanou nahou ženu. Dlouho můžeme poslouchat klidnou melodii za doprovodu akustické kytary, což se ale záhy změní v nespoutaný metal. Některé záběry klipu jsou natolik odvážné, že byl dokonce zveřejněn i v cenzurované podobě.

Čtěte také: Nejzajímavější desky roku 2019: Podivná Billie Eilish, kreativní The Lumineers a experimentální blink-182

Halucinace, mluvící kolibřík a mongolští nájezdníci ve Steh Auf

Steh Auf je prvním songem druhého alba F & M, na němž se Lindemann pro změnu opět drží rodné němčiny. Oproti předchozím klipům je tento o něco méně kontroverzní, avšak na bizarnosti neubývá. Peter Tägtgren se za bicími objevuje bez kalhot a trpící halucinacemi, rvačka vousatého Tilla se švédským hercem Peterem Stormarem, mluvící kolibřík či nájezdy mongolských bojovníků na koních – to vše jsou věci, které by snad nikdo jiný nedokázal lépe sjednotit do celistvého klipu tak, jako tato dvojice.

Čtěte také: Projekt Lindemann se v únoru poprvé představí v Praze, přiveze nové album

Nejen s čerstvým albem F & M vystoupí duo Lindemann 10. února 2020 v pražském O2 universu a je jasné, že půjde o velmi neobvyklou podívanou.


Napište komentář