TIP REDAKCE: 5 nejočekávanějších retro diskotékových koncertů letošního roku

Twenty 4 Seven | Zdroj: facebook.com

Retro bylo v našich končinách vždycky velice oblíbené. V posledních letech se tento trend čím dál více zvětšuje, což dokazují i koncerty řady starších hudebních kapel, které už mají největší slávu za sebou. Tentokrát se podíváme za hvězdami diskoték, které řádily především v devadesátých, ale i dřívějších, letech. Vybrali jsme pro vás 5 nejzajímavějších koncertů, při kterých prošoupete svoje taneční botky.

Megakoncert 90s Live, Jihlava

Pro začátek se podívejme na Vysočinu. Jihlava bude již dnes hostit akci, na které sice vystoupí pouze tři účinkující, ale přesto to bude obrovská party. Obyvatelé tohoto města se můžou těšit na 2 Unlimited a Fun Factory, kteří se ukáží o pár týdnů později i v Praze. Akci pak ozvláštní chlapecká skupina East 17. Horácký zimní stadion tak bude určitě praskat ve švech.

90s Explosion Open-Air Festival, Praha

Největší festival obdobného charakteru, který se u nás jen tak nebude opakovat, se bude konat na pražském Výstavišti. Už 25. května tam v rámci akce 90s Explosion vystoupí nezapomenutelní 2 Unlimited, Snap!, Haddaway, Dr. Alban, Fun Factory, Twenty 4 Seven, Culture Beat, DJ Sash!, Captain Jack, La Bouche, C-Block, Alice DJ, Holki a MC Eric a Ivana. V řadě těchto skupin už působí pouze část původního osazenstva, přesto se ale bude jednat o nezapomenutelný zážitek. Podobnou sestavu na jednom místě už jen tak nezažijete.

Oldies Festival, Ostrava

Ani Severní Morava nebude ochuzená o část hudební historie. V oblasti Dolní Vítkovice vystoupí 16. června Masterboy, Sin with Sebastian (možná vám tento interpret nic neříká, ale jeho hity Golden Boy nebo Shut Up určitě znáte), Pharao, Real McCoy, Maxx, Dj Quicksilver a E-Rotic. I v tomto případě se tedy bude jednat o obrovskou akci, která přiveze na Moravu zase zcela jinou sortu kapel oproti těm pražským.

Scooter, Praha

Musíme zmínit i samostatný koncert partičky Scooter, která letos oslaví již 25. narozeniny. Stále ji vede H. P. Baxxter, který neztratil nic ze své živelnosti a Praze dá 12. listopadu vzpomenout na největší hity jedné z nejúspěšnějších evropských kapel na taneční a elektronické scéně. Těšte se na Hyper HyperFireHow Much Is the Fish?Ramp! (The Logical Song)Nessaja, Maria (I Like It Loud) a další.

80s Explosion, Praha

Na závěr ještě představíme akci věnující se lehce starším bardům. 23. listopadu přivezou organizátoři 90s Explosion do Fora Karlín i hvězdy 80. let. Tentokrát Vás potěší Bad Boys Blue, Boney M, Milli Vanilli, Samantha Fox a Francesco Napoli. Bude tu sice o něco méně vystupujících, i tak se ale můžete těšit na pečlivě vybranou hudební smetánku.


Napište komentář