TIP REDAKCE: 7 fascinujících hudebních rekordů

Bestival Disco Ball | Zdroj: onthewight.com

V Guinessově knize rekordů se nachází doopravdy nepřeberné množství celkem zvláštních prvenství, a to na škále od nejhlasitějšího kočičího mňouknutí po největší počet hlavou zlomených záchodových prkének za minutu. Bizarnosti a neuvěřitelná čísla se nevyhýbají ani hudebnímu průmyslu, a tak jich tu pro vás pár máme.

… A pro zajímavost. Těch záchodových prkének je 46!

1. Monty Python a sbor kokosů

V dubnu roku 2007 se sešlo 5 877 lidí, aby doprovodilo skladbu Always Look on the Bright Side of Life z oblíbeného filmu The Life of Brian hraním na kokosy. Zaplnili londýnské náměstí Trafalgar Square. Překvapivě je od té doby nikdo nepřekonal, ač se o to o tři roky později pokoušeli v Belgii.

2. Pořádný karaoke maraton

Možná se to tolik neví, ale Italové mají karaoke celkem v lásce. Ničí láska se zjevně nevyrovná té, kterou ke zpívání cizích písniček chová Leonardo Polverelli. Tento houževnatý jižan vydržel nepřetržitě zpívat 101 hodin, 59 minut a 15 sekund. Za čtyři dny prošel celkem 1 295 písní. Tolik skladeb normální člověk nejspíš nezvládne ani vyjmenovat.

3. Nejdražší videoklip

Ač je v dnešní době kvalitní videoklip v zásadě povinností, už se za ně viditelně neutrácí tolik, jako dříve. Dle záznamů stálo nejdražší video Scream, od sourozenců Michaela a Janet Jacksonových, s dnešní inflací neuvěřitelných 11 milionů dolarů. Pro porovnání, letos je zatím nejnákladnějším videoklipem Saturnz Barz skupiny Gorillaz s „pouhými“ 800 tisíci dolary.

4. Čím větší koule, tím větší párty

Je jasné, že se žádná správná disko párty neobejde bez disko koule. To dobře věděli i organizátoři Bestivalu, jenž se každoročně koná na největším anglickém ostrově Isle of Wight. Když v roce 2014 nesl téma Desert Island Disco, měli pocit, že si příležitost žádá kouli pořádnou. S průměrem 10,33 metrů se stala tou prozatím největší na světě.

5. Sloní umění

V Thajsku od roku 2000 existuje TEO – Thai Elephant Orchestra, uskupení až šestnácti slonů, kteří improvizují na bubny. Orchestr byl vytvořen dvěma Američany, kteří aktivitu vidí jako dobrou rekreaci pro starší slony, kteří si již zaslouží nějaký odpočinek. Písně tělesa, jež bývají připodobňovány k chrámové hudbě, jsou komerčně k dostání na třech albech.

6. a 7. Opravdoví fanoušci

Občas se objeví nadšenci, kteří se na koncert svého oblíbeného interpreta podívají vícekrát. K dokonalosti to ale dovedl zase Ital, Mimmo Restifo Chiavetta, který během jednoho roku navštívil 60 koncertů zpěvačky Laury Pausini. Následoval ji na jejím světovém turné po Evropě, Severní Americe a Brazílii, a stálo ho to přes 55 000 Eur. Poslední se konal 23. prosince 2009 v Miláně, což znamená, že ji viděl naživo každých šest dní.

Pevnou fanouškovskou základnu má i Robbie Williams. V roce 2006 se během prvních 24 hodin prodeje lístků na jeho světovém turné prodalo neuvěřitelných 1,6 milionu kusů v hodnotě skoro 143 milionů dolarů!


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 195 Článků
Psát o hudbě pro mě je naprosto ideální příležitost, jak se zas o kousek přiblížit k něčemu, co je pro mě zkrátka celý můj život. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když někoho překvapí, že se v hudbě docela i vyznám.