TIP REDAKCE: Alkaline Trio, All Time Low nebo Gerard Way reagují na karanténu novou muzikou

All Time Low | Foto: Ashley Osborn

Současná situace okolo koronaviru a nemoci Covid-19 drasticky postihla i svět, a to i ten hudební. Muzikanti byli nuceni zrušit koncerty. Řada z nich se však rozhodla čas využít produktivně a naservírovala fanouškům zpříjemnění v podobě nové hudby.

Alkaline Trio – EP

Na začátku roku to vypadalo, že si Matt Skiba dává kratší pauzu od Blink-182, aby se zase chvíli mohl věnovat své druhé kapele Alkaline Trio. Fanouškům byla slíbena nová nálož hudby a společné turné s punkovými legendami Bad Religion. Kvůli současné pandemii však turné muselo být zrušeno, a tak se kapela rozhodla fanoušky potěšit alespoň urychleným vydáním slibované muziky.

Čtěte také: Blink-182 na novince NINE ukázali prostředníček všem haterům a překvapivě servírují jeden hit za druhým

Ve výsledku jsme se dočkali novinky nazvané jednoduše EP, která obsahuje celkem 3 nové písně. Novinka dodržuje pro Alkaline Trio již typické rozdělení písní na ty, které jsou zcela v režii Matta Skiby (Minds Like Minefields) a na ty, které napsal a kde se mikrofonu ujímá basák Dan Andriano (Radio Violence a Smokestacks). Právě poslední akustická balada však záhadně nebude přítomna na fyzické verzi alba, které je k dispozici k předobjednání jako limitované 7-palcové LP.

Gerard Way – nevydaný sólo materiál

Zpěvák Gerard Way měl letos mít velice nabití program, jelikož měl být na epickém dlouho očekávaném reunion turné se svojí kapelou My Chemical Romance, během kterého se měli zastavit i na českém Prague Rocks.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Šílené teorie o návratu My Chemical Romance se ukázaly být pravdivé

Ačkoliv se tedy asi ani letos MCR nedočkáme živě a kapela nám nepřinesla ani žádnou novou hudbu, Gerard Way alespoň zapátral ve svých studiových záznamech a fanouškům nabídl staré nevydané nahrávky ze svojí sólové kariéry doplněné o opravdu jedinečnou fotku svých hlasivek (k dispozici na Instagramu zpěváka). Bohužel většina nahrávek představuje opravdu spíše jen nápady, či různé melodie a o songu v pravém slova smyslu se lze bavit jen v případě nahrávky Phoning It In, která byla dříve zvažovaná jako singl. Pořád ale lepší než nic, ne?

Billie Joe Armstrong – No Fun Mondays

I Green Day letos měli velké plány. Kromě propagace jejich nového alba Father Of All…. je čekalo především obří MEGA HELLA turné za doprovodu Weezer a Fall Out Boy v rámci kterého se měli představit i na tuzemském Rock For People. Jelikož je však Billie nyní zavřený doma, a dle jeho slov se nestýká ani s ostatními členy kapely, rozhodl se pro zahnání nudy formou tzv. No Fun Mondays.

Čtěte také: Green Day na Father of All Motherfuckers jedou ve šťavnatém a vzdušném rock’n’rollu

Billie prostě každé pondělí zveřejní nový cover nějaké své oblíbené písně, kterou nahrál ve svém domácím studiu. Na kontě už má například písně I Think We’re Alone Now od Tommyho JameseYou Can’t Put Your Arms Around A Memory od Johnnyho Tunderse nebo dokonce Manic Monday od The Bagles se kterou mu pomohla samotná frontmanka Susanna Hoffs osobně.

All Time Low – Wake Up Sunshine

Největší nálož hudby si připravili pop-punkoví All Time Low, kteří i přes složitou situaci vydali své dlouho očekávané album Wake Up Sunshine. Krom toho, že se na novince kapela oproti předchozí Last Young Renegade (2017) vykašlala na přílišné experimenty a vrátila se zpět k chytlavému a melodickému pop-punku s výraznými kytarami, se deska nese ve velice pozitivním letním duchu.

Čtěte také: O CO MOŽNÁ PŘIJDEME? Twenty One Pilots, The 1975 nebo Enter Shikari – festivaloví headlineři 2020

Na celkem 12 písních All Time Low dokazují, že se opět posunuli dál a že stále dokáží nabídnout svěží a chytlavou muziku, která právě v těchto dnech dokáže skvěle povzbudit a zvednout náladu. A pokud by to náhodou nestačilo, tak videoklip k singlu Sleeping In plný roztomilých domácích mazlíčků to dokáže určitě.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...