TIP REDAKCE: Ariana Grande v deseti číslech

Ariana Grande | Zdroj: facebook.com

Cvrlikání o šestadvacetileté Američance Arianě Grande několik posledních let neustává. Celý svět nepřestává uchvacovat svou estetikou, vývojem stylu i neslábnoucími vokály. Jaké nezvyklé zajímavosti nám o ní odhalí čísla od jedné do deseti?

1) Vydá-li se umělec na velké turné, bývá zvykem, že si s sebou vezme i nějakého předskokana, který publikum baví před nástupem té jedné velké hvězdy. Někdo vytáhne malé lokální talenty a někdo do toho jde s velkou parádou. Příkladem může být nedávný pražský dvojkoncert Eda Sheerana, kterému předskakovaly světové hvězdy Zara Larsson a James Bay. Před svým vzestupem se takhle i Grande právě jednou stala rozehřívačem publika, a to pro nikoho jiného než miláčka Justina Biebera během jeho světového Believe Tour v roce 2013.

Rozhovor: Kodaline – Pracovat s tolika producenty bylo občas až nepříjemné. Na Rock for People nás bavila Vypsaná fiXa

2) Spousta singlů vstoupí do amerických i celosvětových žebříčků a potřebuje pár týdnů, aby se do nich lidé zaposlouchali, oblíbili si je a vyslali je na první příčku  – třeba takový trhák jako Macarena od Los Del Rio se mezi lety 1995 a 1996 na vrchol drápal 33 týdnů. Někdy se však singlu tak zadaří, že předběhne všechny soupeře hned, co je zařazen. Tenhle extravagantní kousek se Grande podařil hned dvakrát – s 7 rings i thank u, next.

3) Jak je tedy zjevné, ovládání žebříčku není této rodačce z floridského Boca Raton ani náhodou cizí. Jedním svým rekordem se však zapsala do dějin moderní hudby, jako prvnímu sólovému umělci se jí totiž podařilo obsadit všechny tři první pozice amerického prestižního žebříčku Billboard Hot 100 najednou. Stalo se tak letos 23. února, kde se za sebe seřadily již zmíněné tracky 7 rings, break up with your girlfriend, i‘m bored a thank u, next. Stejný úspěch v historii zaznamenali jen The Beatles v roce 1964 a ti si tehdy uzmuli celou top pětku!

4) Téměř celý rok 2019 Ariana Grande stráví na turné, které má po celém světě představit její poslední desky Sweetener a thank u, next. Se svou hudbou se k našemu štěstí rozhodla poprvé zamířit i do Čech. Avšak pozor, koncert, který měl původně proběhnout 9. září 2019 v O2 areně, se přesouvá a proběhne o pár dnů dříve, konkrétně čtvrtého září na stejném místě. Předskokanem zpěvačky bude mladá Britka a hvězda současného R&B Ella Mai, takže se je na co těšit.

5) Grande se rozhodně nebrání spolupráce s kolegy v branži – několik z nich se stalo jejími největšími úspěchy, ať už to byl raný singl The WayMacem Millerem, či mega hit Problem s dnes již trochu vyhaslou rapperkou Iggy Azalea. Na nejvíce skladbách se však podílela s jinou zajímavou osobností hudebního průmyslu. Rekordních pět písní nahrála s lehce kontroverzní rapperkou Nicki Minaj. Ač se tato kombinace může zdát trochu zvláštní, zřejmě funguje – jejich kolaborace Side To Side má neuvěřitelných 1,6 miliard zhlédnutí na YouTube.

Čtěte také: Kolaborace, upřímnost nebo kritika hudebního průmyslu aneb Proč nyní Charli XCX a Tove Lo dominují na popové scéně

6) Až si příště budete zoufat, že váš nejoblíbenější interpret už pár let nenahrál žádnou desku, nechte se ještě trochu více rozzlobit faktem, že Ariana zvládla vydat dvě desky během šesti měsíců. I proto na probíhajícím turné hraje písně z obou. thank u, next navíc údajně se svým týmem nahrála za pouhé dva týdny!

7) Po obrovském úspěchu písně 7 rings Arianu s jinak významnou sedmičkou už těžko spojíte. Píseň se však po sedmi prstenech nejmenuje jen tak z rozmaru. Grande se nechala slyšet, že se jednoho odpoledne se svými šesti přítelkyněmi vydala do newyorské pobočky šperkařství Tiffany’s a po pár sklenicích šampaňského se rozhodla koupit sedm diamantových prstenů – pro každou z nich jeden. Je prý totiž ve fázi života, kdy se radši zaváže skupině dobrých přátel, než k nějakému partnerovi, na což ostatně naráží celým singlem.

8) Do produkce videoklipů vkládá Ariana a její tým spoustu energie. Některé výtvory nenechávají fanoušky kvůli své tajemnosti spát, jako například spousta dvojznačností v break up with your girlfriend, i‘m bored. Jejich sledovanost je také převážně opravdu masovou záležitostí. Osm z jejích videoklipů překročilo 500 milionů zhlédnutí na YouTube a tři dokonce bájnou miliardu (jak již víme Side To Side, Problem a Break Free).

9) Není tajemstvím, že má Grande kořeny v divadle i televizi. Krom všech návštěv různých televizních talk shows a reality shows jako herečka předvedla své umění v celkem devíti televizních rolích. Mladší generace je asi dobře seznámena s jejím působením v seriálu Victorious a jejím spin-offu Sam & Cat, dále jste ji však mohli vidět i ve svém čase populárním seriálu Scream Queens nebo jako Penny Pingleton v působivém televizním ztvárnění muzikálu Hairspray.

10) Loňská fascinující hitovka god is a woman byla teprve desátým singlem Ariany Grande, který se probojoval do TOP 10 již mnohokrát omílaného žebříčku Billboard Hot 100. Mohlo by se to zdát jako velmi málo, i my jsme se podivili, ale pro porovnání je třeba dodat, že třeba takový Justin Bieber si ve stejné statistice vede jen asi o pět písní lépe. Na druhou stranu je ale jeho celkové množství singlů výrazně vyšší.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 318 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.