TIP REDAKCE: Bart Baker, legenda hudebních parodií na YouTube

Bart Baker | Zdroj: tubefilter.com

Jestli někdo umí dokonalé parodie na nejpopulárnější hudební videoklipy, je to právě Bart Baker. Umělec, který svým smyslem pro humor dělí hudební fanoušky na dva tábory, jedni ho milují, druzí ho nesnášejí.

Bart Baker se narodil v roce 1986 a proslavil se díky kanálu YouTube jako internetový bavič a především jako tvůrce parodujících hudebních videoklipů.

Srandu si dělá především z těch nejpopulárnějších hitů, které lámou rekordy v prodejích a bleskově šplhají v příčkách světových hitparád.

Tím pádem si nejvíce utahuje z hvězd, jako je Lady Gaga, Miley Cyrus či Taylor Swift. V jeho hledáčku se objevují i pánské hudební idoly, jako Ed Sheeran, Justin Bieber nebo i Daft Punk.

Některé interprety má tak oblíbené, že na ně má na svém kanále i samostatnou složku, jelikož jejich parodií už natočil víc. Mimo toho u něj najdete i seznam videí o tom, jak veškeré jeho zesměšňující snímky vznikaly, tzv. behind the scenes.

Pokud byste čekali nějaké amatérsky vytvořené trapné video, tak je opak naprostou pravdou, jelikož veškerá díla vychází na profesionální úrovni a je za nimi vidět obrovská práce. Navíc si z velké části písničky i sám přetextuje, a tak nejen, že se smějete nad samotným videoklipem, ale i nad textem, k němu jsou většinou navíc titulky. Takže pokud rozumíte více psané angličtině, než mluvené, máte vyhráno taky.

Někoho videa možná pohorší, já osobně ale zastávám názor, že svého oblíbeného interpreta můžete milovat sebevíc, klidně můžete mít doma udělanou svatyni z jeho fotek a denně se k ní modlit, ale musíte si umět udělat i srandu.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 193 Článků
Hudba je pro mě něco, co vlastně nedokážu popsat slovy. Něco, co je pro mě smysl života a bez čeho bych nedokázala žít. Mezi moje největší srdcovky řadím Green Day a Depeche Mode. Když zrovna nepíšu o hudbě, tak čtu nějakou knihu, vařím/peču, maluju/kreslím nebo bloguju a píšu o něčem jiném. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší. Mimo to jsem taky majitelka webovek GreenDayBand.cz