TIP REDAKCE: Baví tě Parov Stelar? Tohle tě bude bavit taky!

Caravan Palace | Zdroj: facebook.com/CaravanPalace

Electro swing, tedy žánr spojující elektronickou hudbu se žánry minulého století, především jazz a swing, zažívá v této době obrovský rozkvět. Už jazz je se svými podžánry inspirací pro mnohé umělce, ve spojení se swingem a elektronickou hudbou jako hip-hop je pak nevyčerpatelným zdrojem hudby.

Milovníci tohoto žánru znají Parova Stelara, který je dnes jeho nejtypičtějším zástupcem. Na vlnách electro swingu se ovšem houpe mnoho umělců, mezi nimi Goldfish, Caravan Palace, Swingrowers a další.

Goldfish je duo z Jihoafrické republiky. Tvoří jej Dominic Peters a David Poole. Tito umělci se potkali během studií na univerzitě, vypracovali se během let až k „Nejlepšímu popu“ na MTV Africa Music Awards v roce 2014. Své klipy doplňují pestrými animacemi a lákavou rytmickou melodií. Myslím, že jejich hudba je vážně podařená.

Skupinou, která dále stojí za poslech, je Caravan Palace z Francie. Z původně tříčlenné skupiny se vyklubala sedmičlenná kapela s jedinečným stylem. Do své hudby přidávají prvky nejrůznějších žánrů. Jsou ovlivněni i kapelou Daft Punk. Mezi jejich nejznámější songy patří Black Betty a Dramophone, které často zaznívají na electro swingových tančírnách rozšířených především na západě. Tímto směrem se letos bude ubírat i jejich turné – plány mají v Kanadě a USA. Máte tam namířeno? Nepromrhejte šanci jít na koncert!

Swingrowers zahájili svou kariéru roku 2010. Čtyřčlenná kapela podává svou tvorbu velmi klasicky, což se krásně promítá i v některých klipech.

Nalazeni na notu minulého století? Já ano, stačí vyrazit do ulic a poddat se jazzu, swingu a retro módě společně s novými prvky. Vy se tomu můžete poddat také při výstupu Parova Stelara v Brně 20. října. Tak co na to říkáte? Jdete do toho?


Napište komentář

O Anna Marenčáková 11 Článků
Jsem absolventka gymnázia ve Frýdku-Místku. Mým snem je studovat žurnalistiku nebo marketing a nadále se věnovat těmto činnostem. Baví mě i sport, skauting, ale také kultura. Velmi ráda cestuji.