TIP REDAKCE: Dexter Holland z Offspring získal doktorát za výzkum HIV

Dexter Holland | Zdroj: gineersnow.com

Dexter Holland z The Offspring úspěšně dostudoval a po dlouhých letech odkládání konečně dostane doktorský titul za svůj výzkum HIV v oblasti molekulární biologie. Pro kapelu to znamená jediné – novou hudbu a obří turné.

Dexter Holland to konečně dokázal. Zpěvák a kytarista punk-rockové legendy The Offspring konečně dokončil své doktorské studium, které tolik let odkládal kvůli kapele.

Holland musel původně studium přerušit, když se po vydání veleúspěšné desky Smash v roce 1994 rozhodl naplno věnovat kapele. Mnozí si tenkrát mysleli, že dělá velkou chybu, ale jak se později ukázalo, Smash je se singly Self-Esteem nebo Gotta Get Away do dnešních dnů nejprodávanějším albem vydaným pod nezávislým labelem.

Holland se ke studiu vrátil teprve před pár lety a nyní konečně může říct, že se práce vyplatila. Jeho práce s názvem  Discovery of Mature MicroRNA Sequences within the Protein-Coding Regions of Global HIV-1 Genomes: Predictions of Novel Mechanisms for Viral Infection and Pathogenicity, který se ani nebudeme pokoušet překládatse na 175 stranách zabývá virem HIV, který způsobuje AIDS.

Přesto, že se dle jeho vlastních slov Holland nepřináší žádný lék, ani nepřináší žádný výrazný pokrok v hledání léku, věří, že jeho informace v budoucnu k nalezení případného léku mohou pomoci.

Holand dále podotýká, že se výzkumu chce věnovat i nadále a v příštích letech prý bude publikovat několik článků na toto téma. Hlavně se ale nyní chce opět věnovat své kapele.

The Offspring se chystají na masivní turné po severní Americe a prý se můžeme začít těšit i na novou tvorbu. „Budeme nahrávat kdykoliv to jen bude možné. Očekávejte novou hudbu již brzy!“ dodává Holland nakonec.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...