TIP REDAKCE: Kritičtí Architects, Gaga ve filmu a další klipové novinky, které stojí za zhlédnutí

Architects | Zdroj: facebook.com

Přicházející podzim jistě zaregistroval každý z nás. Déšť, vítr a chlad se pomalu vplížil do našich slunečných dní. Pojďme se tedy raději schovat před sychravým počasím a zhlédnout několik nových videoklipů z prvního podzimního měsíce, které stojí za zmínku nejen kvůli popularitě, ale i rozmanitosti, představivosti či dokonce životnímu poselství.

Čtěte také: TOP 10 alb podzimu: S experimentální novinkou přijdou Mumford & Sons, ambiciózní budou The 1975

Lady Gaga a Bradley Cooper – Shallow

Lady Gaga, co se bojí vystoupit na pódium? Pokud si to nedokážete představit, doporučujeme zhlédnout videoklip Shallow k novému filmu A Star is Born, kde zpěvačka vystupuje se sympatickým Bradley Cooperem. Jak můžeme vidět, snímek pojednává o lásce mezi dvěma talentovanými lidmi, kterou však může ohrozit sláva a uznání. Jestli to ustojí, či nikoliv se můžete dovědět aktuálně v kinech.

Avril Lavigne – Head Above Water

Dříve punkrocková princezna vydala klip po boji s lymfatickou boreliózou. Nejen z textu písně, ale i samotného obsahu, je tak cítit naděje a chuť k životu. Snímek je zároveň jakousi kampaní k nadaci Avril Lavigne pro boj právě s touto nemocí. Celkově nenabízí zrovna poutavý příběh, ale za to může být pro některé z nás příjemným nabitím energie pro boj s našimi vlastními nemocemi či emocemi.

Architects – Hereafter + Royal Beggars

Fanoušci úspěšné britské metalcorové kapely Architects již netrpělivě čekají na nové album Holly Hell, které vyjde 9. listopadu. K údivu všech však kapela za poslední měsíc vydala hned dva klipy, a to k písním Hereafter a Royal Beggars. Texty písní i samotná videa vypovídají o určitých problémech společnosti, jak je už u skupiny zvykem. Hereafter by tak mohlo představovat přihlížení lidí konci světa, jak už tomu vypovídá nejen stahující se mračna, ale také vypálené lesy v pozadí nebo levitující postavy. Sam Carter však stejně jako zbytek kapely pouze stojí s rukama v kapsách a přihlíží těmto nepříjemným okolnostem.

V o něco drastičtějším Royal Beggars se pak dočkáme i krve. Klip pravděpodobně poukazuje na to, že lidstvo je samo sobě zkázou. Objevují se zde různé druhy lidských neřestí a závislostí, ať už jsou to léky, alkohol nebo touha po bohatství.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 nevydaných videoklipů, které však stojí za pozornost

LSDThunderclouds

Videoklip, který na první pohled připomíná spíše část pohádkového příběhu, představilo trio Labrinth, Sia a Diplo. Ačkoliv se to na první pohled možná nezdá, jedná se o milostnou píseň. Ve videu se setkáme s několika překážkami, s nimiž se skupinka v hippie dodávce musí vypořádat, aby se dostala přes bouřlivá mračna. A i když je to zpěvačce líto, když se na přes ně dostanou, nakonec je jen všichni pyšně sledují z dálky. Kdo z nás se takhle neohlédl za uplynulými vztahy?

Imagine Dragons – Zero

Se zajímavým nápadem přišli oblíbení Imagine Dragons ve svém novém lyric klipu. Text prolétá různými internetovými sítěmi a kódy. Ve druhé polovině videa si však přijdou na své milovníci koček, kteří by jistě „kočičí virus“ spíše uvítali, než že by se ho chtěli zbavit. Kapele se to ale nakonec podaří a snaží se tak zpropagovat svůj nový singl. Ovšem dokud jim to raubíř Ralf nepřekazí. Nenechte se jím však odradit a neváhejte si jej pustit.

Lana Del Rey – Mariners Apartment Complex

Tahle poetická skladba nesmí rozhodně chybět na žádném podzimním playlistu. Jak popisuje sama zpěvačka, jedná se o takový „song končícího léta“. Odhaluje nám v něm část své jemné, ale i temné duše, což může napovědět už černobílé pojetí celé scenérie videoklipu. Záběry oceánu a Lany hrající si s motýli nám tak přináší pocit lehkostí bytí.


Napište komentář