TIP REDAKCE: Machine Gun Kelly sérií Lockdown Session zaručeně zpříjemní poslední dny karantény

Machine Gun Kelly - Forum Karlín 2017 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Je naprosto přirozené, že člověka po čase omrzí zírání do čtyř stále stejných bílých stěn, nepřetržité scrollování Instagramu dolů a zase zpátky i sledování v řadě již několikáté epizody nové reality show na Netflixu. Čekání na vytoužený konec karantény si však můžete zpříjemnit sérií Lockdown Session v podání Machine Gun Kellyho.

Lockdown Session je v podstatě série coverů či přepracovaných samplů, které daly klasickým songům jako Misery Business od americké kapely Paramore nebo Love On The Brain od hudební divy Rihanny nový a zcela jiný rozměr. Za pozornost však stojí především čtyři videa zveřejněná na oficiálním YouTube kanále rapera Colsona Bakera aka Machine Gun Kellyho.

Čtěte také: Forum Karlín bylo znovu pokořeno. Machine Gun Kelly to ani jinak neumí

Champagne Supernova

Kromě Travise Barkera, bubeníka rockové kapely Blink 182, zapojil MGK do projektu i britského zpěváka Yungbluda. To, že to klukům dohromady hudebně funguje je dobře známo od vydání I Think I’m OKAY v roce 2019. Tentokrát se společně naladili na mírnější rockovou vlnu a společně nahráli cover ke skladbě Champagne Supernova od legendárních Oasis.

Pretty Toxic Revolver

Jeden z následujících dní strávených v karanténě vystavěl svůj rapový freestyle na kořenech popové skladby Mercy od Shawna Mendese. Text otevírá citlivá témata zmiňující například předávkování rapera Lila Peepa v roce 2017: „Head hurting all week ’cause of bad coke // Then the same week Peep overdosed, that’s fucked up.“ 

Čtěte také: 5 hitů roku 2019: Yungblud ve spolupráci s Machine Gun Kellym nebo country rapový Lil Nas X

Smoke and Drive

Při tvorbě další části #LockDownSession se MGK inspiroval u svého přítele Mikea Posnera. S cigaretou za volantem nahrál cover k  písničce z roku 2009 Smoke and Drive, kterou dokázal, že není jen kvalitním raperem, ale i dobrým zpěvákem.

In These Walls

V tomto případě si raper vypůjčil hudební podklad písničky My House amerických PVRIS. Po intru zpěvačky Lynn Gunn nahradily její jemný hlas rapové pasáže, které dokonale zapadají do kontrastního romantického rozpoložení skladby. A proto není divu, že se lidé v komentářích rozhodli Machine Gun Kellyho korunovat hudebním králem karantény.


Napište komentář