TIP REDAKCE: Může znít Radioactive 5x jinak a stále dobře?

Imagine Dragons | Foto: facebook.com/ImagineDragons

Na kanále YouTube můžeme narazit na spoustu coverů, které mají neuvěřitelnou sledovanost. My pro Vás dnes máme TOP 5 předělávek na jedinou píseň, a to Radioactive od Imagine Dragons v různém pojetí.

Within Temptation – přes 2 mil. zhlédnutí

Nizozemská symphonic-metalová skupina, která funguje už neuvěřitelných 20 let. Píseň Radioactive je jedním z coverů, jenž byly vydány na samostatném albu. Mezi jejich další úspěšné covery patří například Behind Blue Eyes (The Who), Summertime Sadness (Lana Del Rey) a Skyfall (Adele).

Our Last Night – přes 13 mil. zhlédnutí

Pro fanoušky post-hardcore zde máme úspěšný, energií nabitý cover od skupiny z New Hampshire, USA. Skupina funguje od roku 2004 a v srpnu měli dokonce turné Face To Face po Evropě.

Boyce Avenue – více než 15 mil. zhlédnutí

Pokud si potrpíte spíše na něco klidnějšího, určitě vás pohladí na duši cover od tříčlenné skupiny Boyce Avenue. Sourozenecké trio pochází z Floridy a fungují taktéž od roku 2004.

Momentálně vyjíždějí na turné po Americe a Austrálii. Tento cover se liší od ostatních zmíněných především tím, že v něm není tolik různých nástrojů, které by mohly zastínit hlas zpěváka. Romantickým povahám vřele doporučujeme!

The Macy Cate Band ft. Kurt Schneider – přes 25 mil. zhlédnutí

Kdo občas poslouchá cover verze, pro toho nebude jméno Kurt Schneider žádnou novinkou. Tento mladý a nadějný producent a hudebník stál u zrodu často těch nejúspěšnějších cover verzí, například Heart Attack, u které spolupracoval s Christinou Grimmie. Radioactive je rytmická, zajímavá verze se slušnou zpěvačkou.

Lindsey Stirling a Pentatonix – přes 135 mil. zhlédnutí

Byl by hřích nezmínit ten nejlepší cover, a to nejen za tuhle píseň. Patří mezi ty nejsledovanější, na které jde na YouTube narazit. Pentatonix umí se svými hlasy doslova kouzlit stejně tak, jako to umí Lindsey se svými houslemi a perfektními pohyby. Ta, jen tak mimochodem, navštíví 1. března Prahu v rámci jedinečného koncertu.


Napište komentář

Petra Besedová
O Petra Besedová 30 Článků
Bydlím u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji, je mi 18 let a právě studuji 4. ročník pedagogického oboru. V budoucnu bych se ale moc chtěla věnovat psaní, a to především v kulturní oblasti. K hudbě mám moc blízko. Zpívám ve sboru, akorát s tím hudebním nástrojem mi to nikdy nešlo. :D Můj vkus bych nazvala "náladovým", poslouchám vše, co mě zaujme od Beatles přes Rolling Stones, Nirvánu, až po třeba The Pretty Reckless, Skillet, Jelena, Slzu, Taylor Swift, Selenu Gomez... A mohla bych pokračovat dál. :) Kromě hudby mám moc ráda běh, pečení, čtení a také toulky po kavárnách. :)