TIP REDAKCE: Nejhorší letní hity posledních pár let

O-Zone | Zdroj: Gizmology.net

Léto a prázdniny jsou v plném proudu. Nebylo by to to správné léto, pokud by se nezrodily hity, bourající hitparády napříč éterem. Bohužel ale ne všechny byly vždy oblíbené a my se tentokrát koukneme právě na ty, co vás určitě vytáčely k nepříčetnosti.

O-Zone – Dragostea Din Tei

O-Zone – na boyband z Moldávie složený z trojlístku jsme v rádiu a televizi mohli narážet před lety velmi často. Už málokdo ale ví, že skupina vznikla už na konci devadesátých let. Proslavila se ale až o několik let později, kdy v roce 2004 ovládla veškeré hitparády. Dragostea Din Tei znamená v rumunštině „Láska z lípy“ a Lípa je v písni odkazem na úspěšného rumunského básníka Mihaie Eminescua, který tento motiv několikrát použil ve svých básních.

Crazy Frog – Axel F

Asi ze všech hitů nejotravnější je určitě tenhle nehezký žabák. Crazy Frog vznikl ve Švédsku v roce 1997 pod rukama švédského dramatika a herce Erika Wernquista. Celosvětový hit Axel F se umístil na prvním místě v hitparádách v Turecku, Novém Zélandu, Austrálii a většiny států Evropy. Samotný zvuk či hlas (těžko říct, co z toho) má napodobovat dvoutaktový motor.

Code Red – Kanikuly

Code Red byl německo-ruský projekt taneční a house hudby. Proslavil se hned zpočátku roku 2007, kdy se zrodil právě hit Kanikuly a z rádia či televize ničil ušní bubínky po celé prázdniny. Album Code Red vyšlo jen jedno, a to Party Code. Poté vydali ještě několik singlů, avšak méně úspěšných, a během roku 2009 to zabalili úplně.

Karma – Sedam Dana

S hudebním uskupením Karma se na mapě přesuneme zase o kus dál. Skupina vznikla už v roce 1999 jako elektronická kapela inspirovaná Gigi D’Agostinem, Eiffel 65 a Scootery. Přestože jejich texty jsou napsány v rodné chorvatštině, velký úspěch slavili právě i v České republice. Přezpívali i nesmrtelný song Sladké mámení od Heleny Vondráčkové.

PSY – Gangnam Style

PSY, vlastním jménem Park Jae-sang, je jihokorejský rapper, tanečník a představitel k-popu. Proslavil ho právě otravný, místy však i vtipný Gangnam Style, který jako vůbec první v hitorii YouTube překonal hranici miliardového počtu zhlédnutí. Ve videoklipu vystupují korejské celebrity a je natáčený v části Soulu, kde umělec žije.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 312 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.