TIP REDAKCE: Představujeme Vám nováčky z Walesu

Shake shake go | Zdroj: facebook.com/shakeshakego

Do povědomí Evropy pomalu vstupuje kapela Shake shake go, která se třeba i Vám začne líbit. Jde o indie-folkovou skupinu z Walesu. Členy jsou tři Francouzi a dva Britové.

Začátky Shake shake go jsou spojeny se studiem, členové se brzy spřátelili a začali dělat hudbu. Za vznik kapely můžeme považovat rok 2012. Nejprve hráli jako pouliční muzikanti a ulice dala také podnět jejich názvu, jelikož při jednom hraní venku se k nim připojil malý kluk a začal štěrkat rumba koulemi. Téhož večera přišla kapele textovka od otce onoho chlapce, kde bylo napsáno, že by se měli jmenovat Shake shake go.

Skupina má v hudebním světě mnoho vzorů, ať už zpěvačku Arethu Franklin, Evu Cassidy, tak i skupiny jako Arcade Fire, Oasis, The National a mnohé další.

Na kontě mají zatím jedno album All In Time a s ním objíždí především Francii, protože mají v Paříži uzavřenou smlouvu s nahrávacím studiem Beaucoup music. Avšak klip k písni England skies byl natočen ve Walesu za poměrně mrazivých dnů.

Časem možná můžeme očekávat Shake shake go i v České republice, slovy Poppy Jones, hlavní zpěvačky:

„V budoucnu bychom chtěli mít tolik turné, kolik jen bude možné. Také chceme hrát a psát. Rádi bychom přijeli zahrát i do Česka, Marc tam vlastně jel na Nový rok a říkal, že je to opravdu krásná země, takže bychom k Vám jednou rádi přijeli.“

Snad se tedy této výborné kapely dočkáme. Budou-li zde v Česku znít krásné melodie a citlivé texty umělců, kteří vystupují a přitom dělají i online přenosy z koncertů, určitě půjde o výjimečný zážitek. Myslím si, že by Shake shake go mohli mít hezkou budoucnost a dotáhnou to velmi daleko, to však ale chce i naši podporu. Zkuste jim dát šanci, určitě se Vám zalíbí.


Napište komentář

O Anna Marenčáková 11 Článků
Jsem absolventka gymnázia ve Frýdku-Místku. Mým snem je studovat žurnalistiku nebo marketing a nadále se věnovat těmto činnostem. Baví mě i sport, skauting, ale také kultura. Velmi ráda cestuji.