TIP REDAKCE: Sesadí Blackberry Smoke souputníky Lynyrd Skynyrd ze sedla?

Blackberry Smoke | Zdroj: facebook.com

Dlouhou dobu panovala na poli jižanského rocku poklidná atmosféra. Teď se ovšem situace začíná měnit a svět hudebních kritiků a publicistů začíná zjišťovat, kdo že to vlastně jsou ti Blackberry Smoke.

Dosud nenápadná kapela z Georgie, která svým posledním řadovým albem Like an Arow doslova zbořila americké country hitparády a v těch rockových se umístila velmi vysoko. Deska samotná obsahuje dvanáct songů a představil se na ní také významný rockový zpěvák a hráč na varhany Gregg Allman. Tomuto vynikajícímu počinu předcházelo pět řadových alb, na kterých zní velmi zajímavá směsice country, blues-rocku či grunge.

Čeho si asi kritici na Smokes cení nejvíce je, že nedodržují vytyčené hranice southern rocku, ale neustále z tohoto žánru vybočují a jeho kombinací s dalšími styly mu lijí novou krev do žil.

V současné době pracují Blackberry Smoke na nové desce, která by dle plánů měla vyjít 6. dubna. Ovšem zdali tímto počinem sesadí z trůnu legendární Lynyrd Skynyrd je otázkou, na jejíž zodpovězení si bude třeba ještě nějakou dobu počkat.


Napište komentář