TIP REDAKCE: Šestkrát ano pro festival

Mighty Sounds 2018
Mighty Sounds 2018 | Foto: Michaela Sliacká, MonsterMusic

Léto je v plném proudu a s ním i festivalová sezóna. Proč jsou ale festivaly takovým fenoménem a spousta lidí je každoročně vyhledává? Máme pro vás hned šest důvodů, proč si alespoň na jednu z akcí plné pohody a zábavy taky zajet a společně s ostatními hudebními nadšenci tak oslavit letošní nebo třeba příští léto.

1. Milované kapely

Skoro každý člověk na této planetě poslouchá hudbu a má svého oblíbeného interpreta. K němu se váží i oblíbené skladby, jejichž poslech z rádia je sice krásný, rozhodně se ale nemůže vyrovnat zážitku vidět kapelu či zpěváka naživo. Na spoustě festivalech navíc bývá možnost potkat se se svým oblíbencem osobně na autogramiádě, popovídat si s ním, podat si ruce a odejít s neopakovatelným zážitkem. Je to možné například na Rock for People nebo na Masters of Rock.

Čtěte také: Skillet a Volbeat uzavřeli letošní Rock for People

2. Prostředí

Organizátoři festivalů jsou si velmi dobře vědomi, že v dnešní době k nalákání diváků samotné kapely a interpreti nestačí. Proto velmi obezřetně vybírají lokalitu, kam akci umístí. To je samozřejmě plus pro návštěvníky, kteří se mají možnost dostat na místa, kam by se za normálních okolností jen tak nepodívali. Na Colours of Ostrava si tak můžou užít industriální prostředí dolní oblasti Vítkovic, na Hradech CZ si projít české a moravské pevnosti a například na Rockovém Slunovratu objevit krásu lesního divadla v Řevnicích.

Čtěte také: Festival Hrady CZ nabízí nová jména a větší komfort

3. Stará parta a noví přátelé

Na koncerty či festivaly se jezdí s přáteli. Jedním z důvodů je stmelování kolektivu a následná večerní rozprava nad sklenicí piva o událostech, které se udály za uplynulý rok. Samozřejmě někteří vyjedou sami, brzy ale pochopí, že je to vlastně ani moc nebaví a chtějí se začlenit do nějaké party. Což se může podařit, ale také nemusí, takže na to pozor. Například na Rock for People s tím ale obvykle nebývá problém.

Jednou z nejpěknějších věcí na festivalech je navázání nových přátelství, které vzhledem k svobodné době mohou přetrvat i na vzdálenost několika tisíc kilometrů. A čím více nových vazeb, tím lépe. S festivalovými přáteli se totiž můžete potkávat na různých akcích a zažívat s nimi úžasná dobrodružství.

4. Kuriozity

Často se stává, že jdete po areálu festivalu a zpoza stanu se k vám přikutálí obří batole, přicupitá Jack Sparrow či se přivalí skupina řádových sester. Není se ale čeho bát, toto k festivalu prostě patří. Díky těmto šílencům, ať už v cosplay kostýmech či bizarních maskách, žije akce ještě více a ostatním lidem se zážitky o to víc vryjí do paměti.

5. Festivalová strava a merch

Jídlo neodmyslitelně patří k lidskému životu. To, které seženete na festivalech ale nikde jinde jen tak nenajdete, snad jen v čínské restauraci na rožku. Zkrátka, dát si alespoň kousek šunky z roštu, to prostě k takovýmto akcím patří.

A co se týče merche, ať už se jedná o trička oblíbené kapely, či „total bizár“ oblečky a doplňky, taky to k festivalu patří a ukázat občas svou „dark side“ je rozhodně také potřeba.

6. Nezaměnitelná atmosféra

Člověk je tvor společenský, a proto se rád obklopuje lidmi. Samozřejmě ale nejraději těmi, kteří jsou na stejné vlně. A tady se ukazuje jedno z kouzel festivalu. Pokud  je vše výše zmíněné alespoň z poloviny naplněno, vytvoří se úžasná atmosféra. Tu si s sebou sice nemůžete vzít domů, budete na ni ale ještě dlouho vzpomínat a na danou akci se třeba rádi znovu vrátíte.

A co z toho všeho napsaného plyne? Jezděte na festivaly, užívejte si s kamarády, blbněte, abyste měli jednou za pár let na co vzpomínat.


Napište komentář