TIP REDAKCE: Skillet si na úspěch museli počkat. Mezi rockovými kapelami se ale vymykají

Skillet - Rock for People, 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Patří mezi nejúspěšnější rockové kapely současnosti, přesto na první pohled k tomuto hudebnímu stylu nepatří. Ústředním tématem jejich písní totiž nejsou drogy ani sex, ale víra v Boha. V listopadu se na české vystoupení Skillet mohou těšit diváci v Brně a v Praze.

Kapela z Tennessee sice největší úspěchy sbírá až během posledních deseti let, v branži je ale mnohem déle. Američtí rockeři se dali dohromady už v roce 1996, byť z tehdejšího složení už dnes zbývá jen zpěvák a vůdčí osobnost John Cooper, a z původně regionální křesťanské kapely je teď jedna z nejpopulárnějších skupin rockového mainstreamu.

Rozhovor: Royal Republic: Na Club Majesty bude slyšet disko, na tour v USA jsme málem zemřeli

Hity přišly až později

Na úspěch si ale Skillet museli počkat. První čtyři alba totiž zůstala víceméně bez povšimnutí. Dobré odezvy se už dočkala pátá i šestá deska (Collide a Comatose), které byly dokonce nominovány na cenu Grammy. Ten skutečný průlomový úspěch ale přišel až v roce 2009 s deskou Awake, na které se sešly dva mega hity a dodnes jednoznačně nejznámější písně.

Tracky pro sportovní akce

Songy Hero a Monster představily kapelu úplně jinému publiku, staly se z nich mainstreamové šlágry, které si kromě Ameriky našly cestu i do evropských zemí. A díky svému našlápnutému stylu se začaly používat při sportovních aktivitách, takže se staly nedílnou součástí playlistů wrestlingových akcí či fotbalové NFL. Tou dobou navíc hudební server Songkick označil Skillet za jednu z pěti nejpilnějších kapel světa.

Recenze: Northlane přináší s deskou Alien vlnu negativních emocí

Do Česka jezdí rádi

Image skupiny, která jezdí po světě, vydržela Cooperově družině doteď. Ostatně v České republice byli Skillet už šestkrát a v listopadu přidají další dvě zastávky. Stejně jako před třemi lety se koncertu dočká Praha a Brno. V roce 2016 zde kapela byla na turné k velmi úspěšné desce Unleashed. Z té zazářil hlavně pilotní singl Feel Invincible – tahle razantní skladba se okamžitě zařadila k největším Skilletovským hitům a není se čemu divit. Kombinuje totiž všechno, co tvorbu kapely vystihuje – šlapající riff, zpěvný refrén a pozitivní vyznění textu, které má člověka nabudit a motivovat.

Teď je na trhu nejnovější deska Victorious a i na té najdeme hned několik pecek. Pokud si skilletovské novinky spolu s prověřenými hitovkami chcete poslechnout, na konci listopadu máte v Brně nebo v Praze parádní možnost. Parta kolem Johna Coopera už několikrát v Česku ukázala, že i když možná nesplňuje obecná měřítka rock’n’rollu, zábavnosti vystoupení to neubírá nic.


Napište komentář