TIP REDAKCE: To nejlepší z finské alternativní muziky

Talmud Beach | Zdroj: obelisk.com

Finská hudba neznamená jen metal. Na tak malou zemi je zde neuvěřitelné množství hudebníků. Finská muzika je kvalitní a neměla by být opomíjená, proto Vám přinášíme pět podle nás TOP kapel, které by Vám rozhodně neměly uniknout!

The Hearing

Vliv anglo-americké kultury se Finsku nevyhnul, a to především v hudbě a používáním angličtiny. Sólový projekt zpěvačky z Helsinek, která své první album vydala před pár lety je toho příkladem. The Hearing jste mohli slyšet i v Praze na United Islands. Je směsí electro-popu, jenž doplňuje andělský hlas jediného člena kapely, Ringy Manner. Podívejte se na povedený klip s poetickým textem a posuďte sami.

Jimi Tenor

Na druhou pozici jsme zařadili zaručenou finskou klasiku alternativní scény, Jimiho Tenora. Song Take Me Baby byl poprvé zveřejněn v roce 1994. Se svou avantgardní kapelou Jimi bořil představy o hudbě. Sám si vyráběl i vlastní nástroje. Ve své kariéře vystřídal mnoho různých žánrů, ale my si nyní připomeneme onu prvotinu.

Hexvessel

Trojka patří kapele Hexvessel. Vracíme se do dob nynějších, a proto na seznamu nesmí chybět kapela, která se pyšní častými koncerty, a to nejen ve Finsku. Jejich psychedelický lesní rock, jak svůj žánr nazývají, nadzvedne ze židle nejednoho hudebního fanouška.

Talmud Beach

Talmud Beach nejsou na scéně dlouhou dobu. Možná proto nejsou příliš známí za hranicemi Finska, což je vskutku škoda. Toto bluesové trio má rozhodně světu co říct. Jen jméno kapely napovídá, že jejich hudba asociuje s židovskou kulturou. Talmud ale celý údajně ani nečetli.

Cityman

A ta nejlepší novinka nakonec. Cítili jste se někdy pohlceni velkoměstem? Třeba se vžijete i do muziky Cityman! Zrovna dnes vyšlo jejich debutové album Rhythm/Emotion. Tento electro-pop je velice chytlavý. To je tak, když se dá dohromady dvojka finských bubeníků a místo techna začnou tvořit electro.


Napište komentář