TIP REDAKCE: Výlet do jiného světa s Tash Sultana

Tash Sultana | Foto: facebook.com

Už jste se někdy nalezli v neznámém rozpoložení, kdy byste nejraději jen leželi, koukali do stropu, na několik hodin přestali nad vším přemýšlet a nechali se unášet svými smysly? Není možná nic ideálnějšího, co vám v tomto okamžiku pomůže cítit a poslouchat celým tělem, než hudba Tash Sultana. 

Není se vlastně ani čemu divit. Přesně takové pocity chce tato Australanka u posluchačů vyvolat, hudba je totiž i pro ni nedílnou součástí života. Tvorba a jamování jí byly záchranou v těžce prožívaném dospívání a do teď ji hraní, skládání a koncertování dává sílu k překonávání překážek.

Do první kytary se zamilovala již ve svých třech letech a ve hře se od té doby vyšplhala na téměř virtuózní úroveň. Přidejte k tomu její zpěv, rytmické schopnosti a skvělou práci s looperem a výsledným produktem jsou několika minutové mistrovské kousky s jedinečnou melodickou linkou, ale i velice hlubokými texty.

V pouhých jednadvaceti letech již Tash Sultana zvládla získat skvělou pověst buskingem na ulicích rodného Melbourne, a díky videím nahrávaným doma v obýváku svou popularitu roznesla i po celém světě.

Sledovat, jak hraní prožívá, je totiž zážitek sám pro sebe. Možná i proto teď, když vyrazila na své první světové turné, vyprodává každé místo, které navštíví.

Z veškeré píle a snahy vzešlo v loňském roce její první EP Notion čítající šest tracků, mezi kterými se těžko staví jeden výš než druhý. Nejznámější jsou ovšem písně Notion a Jungle, jež začínají znít už i v evropských rádiích.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 338 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.