TOP 5 písní, kterými si Ricky Martin před lety získal naše srdce

Ricky Martin | Zdroj: Telemundo.com

Ricky Martin, oblíbený latinskoamerický zpěvák a sympaťák, poprvé navštíví Českou republiku a počátkem září vystoupí v pražské O2 areně. Několikanásobný držitel ceny Grammy k nám přiveze velkolepou show a zazpívá jak staré pecky, tak i nějaké novinky. Abychom vám zkrátili čekání na koncert, připravili jsme si pro vás 5 písní, kterými si Ricky Martin získal naše srdce.

Livin‘ La Vida Loca

Píseň, která dokáže roztančit snad každého. Podle některých dokonce způsobila zpopulárnění latinského popu a díky ní se španělsky mluvící hudebníci dali na stranu angličtiny a ukázali se tak celému světu.

Videoklip k Livin‘ La Vida Loca, ve kterém účinkuje chorvatská modelka Nina Morić, byl nominovaný hned do šesti kategorií MTV Music Video Awards v roce 1999 a vyhrál další dvě soutěže. A co je ještě zajímavější, jinou verzi písně můžete zaslechnout i v animovaném filmu Shrek 2, kde ji místo Rickyho Martina zpívá Oslík s Kocourem v botách.

The Cup of Life / La Copa de la Vida

Když se roku 1998 stala The Cup of Life oficiální písní Mistrovství světa ve fotbale, Ricky Martin se okamžitě zapsal do podvědomí milionů lidí po celém světě. Dostala se na vrchol hned několika světových hudebních žebříčků a zůstala tam i několik týdnů. Ricky s ní také vystoupil na udělování 41. Grammy a měl neskutečný úspěch, což podle něj prý bylo mnohem lepší než jakákoli nominace.

Videoklip byl natočen na vyprodaném koncertu v Puerto Ricu a režíroval ho Wayne Isham.

María

Tato velmi chytlavá píseň je součástí Rickyho třetího alba A Medio Vivir. Byla vydána již v roce 1995 a vzhledem k zásadní změně v dosavadním stylu Rickyho hudby se tehdy jeho producenti báli, že mu María zničí kariéru. Ta se však stala obrovským hitem a prodalo se přes pět milionů jejích kopií. K singlu existují hned čtyři verze videoklipu. Ten poslední byl točen ve Francii a jeho režie se ujal Memo del Bosque.

Po svém velkém úspěchu se také stala jednou z hlavních písní brazilské telenovely Salsa e Merengue v roce 1996.

Shake Your Bon-Bon

Skladba vyšla roku 1999 a opět se dostala na vrchol nejrůznějších hudebních žebříčků. Objevila se také v reklamě na Toyotu, kde vystupuje herec Brad Pitt, který právě jedno z aut řídí. Útržek textu také můžete zaslechnout v animovaném filmu Happy Feet, kde ji zpívá jeden z tučňáků.

Videoklip byl režírovaný Waynem Ishamem, který je zodpovědný za velkou část Rickyho videí, a byl nominovaný hned na několik cen.

Nobody Wants To Be Lonely

Druhý singl z alba Sound Loaded je celý nezvykle zpívaný v angličtině a po boku Rickyho zde účinkuje i zpěvačka Christina Aguilera. Nobody Wants To Be Lonely se stala top písní ve většině zemí byla dokonce nominovaná na 44. Cenu Grammy, ale bohužel ji nezískala a místo ní vyhrála píseň Lady Marmalade právě od Aguilery.

Ricky Martin vystoupí už  9. září v pražské O2 areně a rozhodně je na co se těšit.


Napište komentář

O Andrea Kuttelwascherová 32 Článků
Jsem osmnáctiletá introvertní extrovertka, které v žilách koluje kofein a hudba. Mluvím plynným sarkasmem a pokud mě někde nenajdete se sluchátky v uších, nejspíš se právě potím na tanečním parketě. Pokud jde o hudbu, mezi mé oblíbené kapely patří: Bring Me The Horizon, Parkway Drive, Architects, Asking Alexandria, Linkin Park nebo třeba Green Day.