TOP 5 skladeb The Rasmus, kvůli kterým stojí za to vyrazit na koncert do Brna

The Rasmus | Zdroj: facebook.com

Není pochyb o tom, kdo je nejslavnější finskou kapelou všech dob. Jsou to právě The Rasmus a my si tady dnes připomeneme jejich TOP 5 songů, kvůli kterým je rozhodně musíš navštívit v brněnském Sonu, a to už 2. října.

In The Shadows

Píseň In The Shadows je pravděpodobně nejslavnější nahrávkou kapely. Právě díky ní se také dostala do uší větší veřejnosti, když v roce 2003 vydala album Dead Letters. Podle slov Lauriho napadla hlavní melodie právě jeho, a to ve chvíli,  kdy ještě nebyli slavní a zrovna společně snídali. V té době o obrovské slávě akorát snili a právě tahle písnička s touto nezapomenutelnou melodií je dostala na výsluní. Song si můžete navíc i zahrát ve hře Guitar hero: World Tour. Mimo to má In The Shadows dokonce dva oficiální videoklipy.

Sail Away

Sail Away pochází z placky Hide From The Sun. Ta vyšla během roku 2005 a v USA se umístila na druhém místě singlového žebříčku. Podle slov Lauriho jde o pomalý, melodický song doplněný o violu, u které musíte uznat, že nádherně vykresluje celkovou atmosféru a nabírá tak na celkové vážnosti. Podle frontmana se psala jednoduše sama a dá se brát jako píseň o lásce, smrti, nebo posmrtném životě.

Guilty

Guilty patřív na stejné album jako In The Shadows. Možná si při poslechu prvních pár tónů vybavíte daleko ostřejší Rammstein, ale opak je pravdou. Je to velmi vydařené dílo právě The Rasmus. Jedná se o poslední singl z celé desky. Video vzniklo o rok později, v roce 2004. Bylo natočeno v Los Angeles. K textu kapela řekla, že je o tom, jak člověk zanedbává rodinu kvůli práci v kapele.

First Day of My Life

Ač se možná dle názvu nezdá a možná byste čekali něco měkčího, jedná se o jeden z těch tvrdších songů The Rasmus. Začíná výrazným kytarovým riffem a během stopáže se ještě několikrát objeví. Význam celého textu Yiönen vysvětluje následovně: „Dívali jsme se na film v zadní části autobusu při našem německém turné a v tom filmu zazněla věta “through the darkness.” Tak jsem vzal kytaru a okamžitě složil refrén. Ta píseň je o kapele, o tom být na turné a o snění…“ I tato nahrávka pochází již z několikrát omílané desky Dead Letters.

No Fear

No Fear se objevuje na desce Hide From The Sun. Text vznikl ve chvíli, kdy se zpěvákovi zdálo o nezvratném osudu a přicházející smrti. Videoklip poté vznikl v Německu pod rukama režiséra Jörn Heitmanna. Ten natočil několik videoklipů i pro Rammstein. Ve videu vystupuje dívka posedlá motýly, kteří ji vyvedou na střechu budovy.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.