Weed Day je za námi: Co letošní 4/20 přinesl hip hopu a R&B?

Wiz Khalifa | Zdroj: facebook.com

Nikdo nepopře, že k hip hopu kult marihuany prostě patří. A pro ty, co by to přece jen zkusili, je dnešní článek, který sdružuje nejžhavější novinky, kterými byl v letošní ikonický den hudební svět zaplaven.

Khalid, 6LACK, Ty Dolla $IGN – OTW

Khalid se 6LACKem patří k nejžhavějším R&B objevům loňského roku, oba dva vydali debutové desky (American Teen a FREE 6LACK), které si hned vysloužily nominaci na Grammy za nejlepší contemporary R&B počin. Nyní se spojili s ostříleným Ty Dolla $ign a dali dohromady skladbu OTW(=On The Way), která hezky kloubí individuální styly všech tří hudebníků.

Rae Sremmurd – CLOSE (feat. Travis Scott)

Dva bráchové z Rae Sremmurd se dali dohromady s novopečeným tatínkem Travisem Scottem a svými domácími producenty z Ear Drummers na docela citlivou, ale přesto našlapanou písničkou CLOSE. Pár dní dopředu bylo oznámeno, že se track zveřejní na Weed Day, ale fanoušci byli tak nadšení a nedočkaví, že si kluci zase rozhodli impulsivně po svém pro změnu a vydali ho o dva dny dříve.

Wiz Khalifa – 420 Freestyle

Je jasné, že bez nějakého počinu rappera Wize Khalify, který má rozjetý byznys s vlastní modelem a vypustil i smartphonovou hru, jejíž cílem je rozvíjet pěstírnu, se 4/20 prostě neobejde. O to lépe, když se jedná o zábavný freestyle, můžeme jen doufat, že něco spustí i u nás v létě na Aerodromu. Nevíme proč, ale skladbu nelze na českém Spotify přehrát, audio z YouTube tedy snad postačí.

J.Cole – KOD

Ostřílený Američan J.Cole se neomezil na písničku, ale rovnou vydal celé album. Autor hitů jako Wet Dreamz nebo Deja Vu vypustil v pořadí páté album nesoucí název KOD s poněkud nevšedním přebalem. Zkratka KOD, jak je v prvním tracku desky vysvětleno, má celkem tři významy, a to “Kids on Drugs”, “King Overdose” a “Kill Our Demons”. Jediným hostem je KiLL Edward, ale nyní se ukazuje, že se možná jedná o pouhé alter ego J. Cola.

Russ, Jessie Reyez – Basement

Pro Jessie Reyez byl loňský rok stejně průlomovým jako pro již zmíněného Khalida a 6LACKa. Za to Russ se na hudební scéně pohybuje už od roku 2007 a množství vydaných písní je až nepochopitelné. Dvojice se teď spojila na jednu z jemnějších písniček Basement.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 294 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.