Aerodrome Festival oznamuje další světová jména

X Ambassadors | Foto: Catie Laffoon

Letošní Aerodrome se rozjíždí ve velkém. K už tak skvělému line-upu se přidávají další jména jako MØ, Kodaline, X Ambassadors, Underoath a další.

Aerodrome Festival, donedávna krátká jednodenní hudební akce, lákávala především fanoušky rocku, hard coru a metalu. Letos se ale stává celkem parádním multižánrovým festivalem. Událost se rozrůstá na tři dny a chystá se bohatý hudební i doprovodný program. Od 28. do 30. června na dvou pódiích v Panenském Týnci vystoupí přes třicet zahraničních účinkujících od čerstvých objevů, pro klasiky žánrových scén.

Čtěte také: Aerodrome 2018 přiveze 30 zahraničních hvězd, mezi nimi i Stone Sour či Macklemore

svou kariéru odstartovala teprve před třemi lety a v její diskografii se nachází stále jen debutové album No Mythologies to Follow, které kombinuje indie pop s elektronikou a hip hopem. Přesto žije na vrcholu hudební scény. Je držitelkou 17 cen a 27 nominací na nejprestižnější světová ocenění včetně Billboard Music Awards. Nejvýznamnějším počinem je však nepřekonatelná skladba Lean On v produkci DJ Snakea a Major Lazer, která dlouho držela titul nejpřehrávanější skladby na Spotify.

The Kills si loni ve vyprodaném Roxy zažili tuzemskou premiéru. Za posledních osmnáct let nahrálo toto britsko-americké duo pět alb, posledním je zatím Ash & Ice z roku 2016. Jejich skladby často vyhledávají tvůrci televizních seriálů.

Irská kapela Kodaline, dříve známá jako 21 Demands, od roku 2012 uvedla dvě alba. Třetí právě finišují, odložili kvůli němu dokonce evropské turné (a s tím také zastávku v pražském Lucerna Music Baru), na léto už však bude deska hotová a připravená Panský Týnec pořádně rozparádit.

X Ambassadors patří k nejbedlivěji sledovaným kapelám posledních let. Upozornil na ně frontman Imagine Dragons, Dan Reynolds. Trojici, která kapelu skládá, pomohl získat nahrávací smlouvu a společně se svou nyní světově populární kapelou s ní navázal koncertní a skladatelskou spolupráci. Díky tomu X Ambassadors předskakovali Jimmy Eat World nebo Panic! At The Disco.

Dalšími oznámenými jmény jsou metaloví Underoath, kteří jsou ověnčeni několika zlatými deskami, Thy Art Is Murder, kamarádi Parkway Drive nebo Architects, post-hardcorová kapela Silvestein a elektronický japonský objev Crossfaith.

Již dříve byli potvrzeni Nine Inch Nails, Macklemore, Wiz Khalifa, Stone Sour, Limp Bizkit, Parkway Drive, Bullet For My Valentine a Hollywood Undead a ještě šestnáct účinkujících spolu hlavní hvězdou pátečního večera zůstává utajeno. Vstupenky a více informací najdete na oficiálních webových stránkách festivalu.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.