Jak prezident Obama zpíval ‘Freak On a Leash’ od Korn

Barack Obama | Foto: U. S. News

Že slavné skladby nemají vůbec nouzi o covery, není třeba pochybovat. Ostatně stačí letmo navštívit YouTube a situace je hned jasná. Jen málo z nich se ale může chlubit coverem od samotného Baracka Obamy, jenž dnešním dnem slavnostně skončil ve funkci prezidenta USA. A mezi ty se řadí Korn s jejich peckou z roku 1998, Freak On a Leash.

Video vzniklo koncem roku 2015 jako vtipná reakce na jeden z Obamova projevů, kdy v referenci na historku o setkání amerického vojáka se zpěvákem Jonathanem Davisem ujistil při udělování vyznamenání veřejnost, že on sám není frontmanem kalifornské kapely. Toho se, jak už to tak bývá, chytl internet a složením několika dalších Obamovo projevů vznikl zhruba minutový klip, v němž slavnou Freak On a Leash přezpívává již bývalý nejmocnější muž planety.

Ten si pěvecké kariéry během svého prezidentování užil poměrně dost. Vedle té sestříhané“, jenž je z velké většiny zprostředkovávaná YouTube kanálem BarackDubs, si nedávno v The Tonight Show s Jimmy Fallonem zajamoval na téma svého prezidentského období a v minulosti jsme ho mohli vidět na jednom podiu i s Mickem Jaggerem.

Mezitím se Korn připravují na pokračování svého turné k loni vydané desce The Serenity Of Suffering. Ta si získala posluchače i hudební kritiky po celém světě a skupina se s ní vrátí na pódia už letos na jaře, přičemž se 30. března objeví i v pražském Foru Karlín.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 285 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.