Kateřina Marie Tichá láká na debutové album singlem Sami

Kateřina Marie Tichá | Foto: Petr Kozlík

Do povědomí posluchačů se Kateřina Marie Tichá zapsala hlavně jako ženský hlas a host kapely Jelen. Nedávno však představila sólovou novinku, a to videoklip k singlu Sami, který předznamenává její debutové album.

„Můj první singl Sami je o vztahu dvou lidí. O tom, že i ve dvou můžete být Sami,“ popisuje zpěvačka Kateřina Marie Tichá a dodává: „K napsání písně mě inspirovala moje vlastní zkušenost. Právě ten moment ve vztahu, kdy se ztratí radost, ale člověk nemá sílu to změnit, a tak stojí na místě s tím druhým, a přitom úplně sám.“

Čtěte také: Mad World v novém balení. Palaye Royale vydali temný cover kultovní skladby

Videoklipového zpracování se ujal Jonáš Červinka (LIPO), který s autorkou spolupracoval již v roce 2013, kdy společně natočili úspěšný singl Do města přišla zima. Natáčení videoklipu probíhalo v romantických zákoutích Prahy během červencových dnů. Celkově ze skladby dýchá s naprostou lehkostí atmosféra francouzských uliček. Text vypráví o tom, co snad potkalo v milostném životě každého z nás – nejste sami, ale zároveň se tak cítíte.

„Vycházel jsem hlavně z Kateřininy originality, která je na poměry současné české mainstreamové hudby nebývalá. Estetika periferie města, kterou mám osobně hodně rád, mi v tomto případě krásně zapadla do celkového konceptu a bylo to nakonec jedno z těch natáčení, které jsem si moc užil. Navíc jsme u Kateřiny odhalili i zajímavý herecký potenciál, který celý dojem z klipu podle mě ještě umocnil,“ říká Jonáš.

Nahrávka Sami, kde Kateřina představuje své kvality, je první ukázkou z chystaného debutu. Fanoušci se tak na podzim dočkají dvanácti písní s prvky popové hudby, vlivy cikánské hudby, balkánských rytmů či pařížského pouličního umění.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 362 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.