Linkin Park spolu s přáteli uctili Chesterovu památku

Linkin Park and friends | Zdroj: variety.com

Konečně to přišlo! Linkin Park se vrátili na pódium, aby naposledy uctili památku svého kolegy Chestera Benningtona. V rámci epického a velice dojemného večera spolu s kapelou vystoupilo mnoho kolegů z branže a blízkých přátel kapely. Chester by určitě měl radost.

Fanoušci se konečně dočkali. Dlouho očekávaný koncert Linkin Park, jako poslední uctění památky legendárního zpěváka kapely Chestera Benningtona, se konečně stal skutečností.

Čtěte také: Linkin Park v Praze odehráli strhující koncert

Koncert nazvaný Linkin Park Celebrates Life in Honour of Chester Bennington se odehrál ve slavné Hollywood Bowl a trval přes 3 hodiny. Během celého večera se po boku kapely vystřídalo přes 30 umělců, kteří krom klasických hitů Linkin Park občas představili i nějakou tu baladu ze své vlastní tvorby věnovanou právě Chesterovi.

Seznam hostů byl opravdu dlouhý, ale mezi nejznámější jména patří například Ryan Key z Yellowcard, Taka z One Ok Rock, Oli Sykes z Bring Me The Horizon, Machine Gun KellyDeryck Whibley a Frank Zummo ze Sum-41, Blink-182, Jonathan Davis z Korn, nebo Synyster Gates a Matt Shadows z Avenged Sevenfold. Ale dokonce i ti, kteří z nějakého důvodu nemohli být přítomni, na Chestera nezapomněli a alespoň přes video jeho památku uctili například Metallica, 30 Seconds To Mars, U2, Duff McKagan, nebo Paul McCartney.

Jedním z vrcholů večera byla zajisté skladba Numb, kterou kapela odehrála bez vokálů pouze s prázdným mikrofonem, ověšeným květinami. Fanoušci velice rychle pochopili situaci a často se slzami v očích sborově zpívali text jednoho z největších hitů kapely. Ochota fanoušků zpívat se ostatně ukázala už když sborově zpívali ke krátkým vsuvkám v podobě archivových záběrů kapely a Chestera ze zákulisí, což Mike Shinoda nemohl nechat bez vtipné poznámky.

Čtěte také: 10 + 1 skladeb od Linkin Park, které nikdy nespatřily světlo světa

Podobná situace jako v případě Numb se opakovala ke konci setu, kdy kapela odehrála za pomocí fanoušků megahit In The End, nebo v případě New Divide, kde kapela použila záběry ze 3 roky starého koncertu, kdy fanoušci mohli na tom samém místě slyšet kapelu ještě kompletní.

V rámci večera se na pódiu objevila i Chesterova manželka Talinda Bennington, aby pronesla děkovnou řeč a oznámila svou aktivní účast v boji proti depresi. Celý večer byl také pojat jako sbírka peněz věnovaná na charitativní projekty We Care Solar Suitcases, která vyvíjí solární osvětlení pro kliniky bez elektřiny a Mental Health, která se zabývá psychickými a mentálními problémy.

Čtěte také: VIDEO: Linkin Park komentují reakce teenagerů na své klipy

Mike Shinoda také v rámci večera představil zbrusu novou píseň nazvanou Looking For An Answer, kterou napsal jako reakci na zprávu o Chesterově smrti. Zároveň ale zdůraznil, že nová skladba je důkaz toho, že jako kapela chtějí pokračovat v hraní a v psaní nové hudby. Kdo se však nově ujme postu zpěváka stále zůstává bez odpovědi.

Ačkoliv byl celý galavečer vzpomínkovou akcí, tak sám Shinoda prohlásil, že se, jak již název akce napovídá, jedná o oslavu Chesterova života, jeho odkazu a života obecně. Vyzval fanoušky k tomu, aby se celý večer bavili a nesmutnili, protože tak by si to Chester prý přál. Celá akce se nesla pod hashtagem #makechesterproud a to se Linkin Park za pomocí jejich přátel a samozřejmě jejich věrným fanoušků rozhodně povedlo.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...