Svět Hanse Zimmera se obešel bez něj. Nechal za sebe promlouvat své melodie

Hans Zimmer – O2 arena, Praha 2019 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Jeden z nejuznávanějších skladatelů filmové hudby přivezl po dvou letech do Prahy znovu svůj repertoár hitů, tentokrát v rámci turné s názvem The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration. Na rozdíl od minulého vystoupení se ale do Prahy osobně nepodíval.

Možnost povědět nám něco o své tvorbě si ale Hans Zimmer ujít nenechal. V rámci projekce si tak připravil pár slov o vzniku některých skladeb, přičemž mu k tomu občas hostovali i umělci z filmové branže, jako například Ron Howard, režisér snímku Rivalové. Právě tento soundtrack tvořil spolu s Pearl Harbor nebo Temným Rytířem první polovinu pražského koncertu. V druhé půlce dal Zimmer nejdříve prostor lásce k animovaným filmům, takže zazněl například Madagaskar Lví král, a celé představení orchestr ukončil oblíbenými melodiemi z filmů Počátek a Piráti z Karibiku. Kdo však čekal i na takové počiny jako Interstellar, odcházel možná mírně zklamaný.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Strach z vystupování či odmítnutí klasické výuky. Čím dalším Hans Zimmer překvapí?

Kromě světelných efektů se k orchestru, který vedl Zimmerův dlouholetý přítel Gavin Greenaway, přidaly v pozadí i projekce se záběry daných filmů. Mimo individuální pasáže plno umělců na pódiu, dostalo pražské publikum možnost naživo slyšet zpěvačku Lisu Gerrard, která stála u vzniku hudby k filmu Gladiátor a která tak doplnila strhující atmosféru symfonického večera.

Podívejte se na fotoreport.

Text: Václav Pilka


Napište komentář

Šárka Bejdová
O Šárka Bejdová 37 Článků
Miluji focení a hudbu. A jak ideálně skloubit tyto dvě vášně? No, přece focením koncertů :)