Smack One na druhém dílu P’s a Love přináší ranec kvalitního grime

Smack One | Zdroj: facebook.com/smackofficial

Smack One patří už dlouho na špičku zdejší grime scény a když o sobě ve svých bars řekne, že je nejlepší český MC, posluchač o tom jen sotva zapochybuje. Novinka s názvem P’s a Love 2 je opět plná kvalitních skladeb.

Smack One se věnuje zejména agresivnímu hip-hopovému subžánru jménem grime, který má původ ve Spojeném království, a byl v této škatulce spolu se skupinou Iscream Boyz jedním z prvních českých MCs. Sólově má za sebou již pět řadových desek, za alba P’s a Love Sick dokonce získal cenu Anděl. Jeho letošní novinka nese název P’s a Love 2.

Recenze: DeSade na novém albu Kill Yourself místo historek o zvrhlém sexu říká, abychom se zabili

Ještě před vydáním celé desky vyšly na kanálu Smackova domovského labelu Archetyp 51 dva tracky. První je nazván jednoduše Intro a rapper se v něm ohlíží za svou dosavadní tvorbou, ve skladbě ovšem vyniká zejména nadprůměrný cit pro dynamiku a gradaci. Druhý má jméno Crunk Jackpot a jako host na něm rapuje Yzomandias aneb jeden z nejviditelnějších českých MCs současnosti.

Nedělní odpoledne ve Smackově hoodu

Smack hudebně pochopitelně zůstává věrný grime a nabízí nám několik solidních pecek plných energie, na druhém dílu P’s a Love jde pak zejména o tracky Dobrý den Wall of Death. Skladba Atak je pak hudebně určitě nejtanečnější, ale z konceptu alba nijak nevypadává. Zaujme také pozornost, kterou Smack stejně jako několikrát předtím klade na svou domovinu v Praze 10 – Strašnicích, zejména pak v klidnějším příspěvku Nedělní odpoledne a také v dynamičtější věci jménem V mym hoodu. Nejtemnějším kouskem je pak zřejmě skladba Sám sebou – Sám sobě.

Čtěte také: MC Gey a Kato v Rock Café potvrdili, že jsou mistři svého řemesla

Chtělo by se říct, že si Smack nechal záležet opravdu na všem. Své bars bez problému sype i při vysokém bpm, produkce i zvuk se posluchačům kvalitního hip-hopu poslouchají úplně samy a výsledku pomohl bezpochyby i výběr hostů. Kromě již zmiňovaného Yzomandiase na desce mj. najdeme i slavného Brita Margera nebo Smackovy české kolegy (mezi jinými jsou to Fuckstroy nebo Bílej Rus).

Mistr Smackova formátu má samozřejmě silnou sebereflexi a snad nikdo nevěřil tomu, že by ven vyhodil podprůměrnou desku. P’s a Love 2 patří určitě k tomu nejlepšímu, co se zatím letos objevilo na české rapové scéně. Na samotný konec se pak hodí drobná citace ze skladby Dobrý den„Třetí anděl, dej ho sem, jestli ne tak čert to vem.“

Smack One – P’s a Love 2 

Skladby:  Intro, Flush, Crunk Jackpot (feat. Yzomandias), Nedělní odpoledne, V mym hoodu, Nemám čas, 1…2…3…4… (feat. Bílej Rus), Dobrý den, Sám sebou – Sám sobě, Drž hubu, Wall of Death, Atak, Skončila show, Musim jet, Hundred Wings
Celkový čas: 48:28
Vydavatelství: Independent

Hodnocení: 90 %


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 363 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky