Marilyn Manson vystoupil v Praze, extravaganci však nechal doma

Marilyn Manson, Praha 2017 | Foto: Lukáš Loužecký, MonsterMusic

Davy lidí před pražskou Tipsport arenou během nedělního večera signalizovaly příjezd zpěváka Marilyna Mansona. Ten zde představil své čerstvě vydané album Heaven Upside Down.

Show otevíralo vystoupení diskžokejky s pseudonymem Amazonica. Ta přesně v osm hodin po zhasnutí světel vstoupila bez jakéhokoli napínání na pódium a rovnou začala svůj set. Ten se sestával remixů slavných rockových písní a zazněly tak třeba hity od AC/DC, Led Zeppelin či Nirvany.

Fotoreport: Marilyn Manson, 19.11.2017, Tipsport arena, Praha

Třicet minut v podání této nekonvenčně vypadající blondýnky sice na jednu stranu působilo jen jako lehce atypická diskotéka, která několikatisícové obecenstvo zrovna dvakrát nenadchla. Na druhou stranu ten, kdo jde na koncert Marilyna Mansona, nemůže počítat s tím, že uvidí klasickou předkapelu.

V půl deváté Amazonica odhodila sluchátka a zmizela do zákulisí. Podle harmonogramu přitom měl Marilyn Manson vystoupit až o půl hodiny později, začalo tak zdlouhavé čekání ještě okořeněné o patnáctiminutové zpoždění. Nakonec ale světla konečně zhasla, arénou se začal jako intro koncertu ozývat hlas Jima Morrisona z klasiky The End od The Doors a po napínavé chvíli spadla opona a Marilyn Manson spustil novinku Revelation #12.

Za doprovodu propracované světelné show, husté atmosféry a samozřejmě i Mansonovo kapely pak slavný zpěvák svým vzezřením působil jako všemocný vládce pekla, který přijel Prahu uvrhnout do věčné temnoty. A vesměs se mu to s peckami jako This Is the New Shit, mObscene nebo Deep Six i dařilo.

Během téměř celého setu se však Manson zdál poměrně unavený. Ani na chvilku nenudil, často měnil za asistence hraných doktorů převleky a tyto situace i patřičně komentoval (výměnu bundy odůvodnil slovy jeden z vás se tak nadchl, až na mě ejakuloval), ale na to, jak známe Mansona z klipů, nebudil vlastně žádnou zajímavou kontroverzi.

Za to publikum si koncert užívalo naplno. Nejvíce rozruchu pak samozřejmě způsobil proslulý cover Sweet Dreams (Are Made of This), novinky We Know Where You Fucking Live či Say10 ale, co se odezvy obecenstva týče, nijak nezaostávaly. Po The Beautiful People dále už přišel jen přídavek Cruci-Fiction in Space a koncert najednou nečekaně skončil.

I přes trochu utahané tempo vystoupení a zároveň rychlý konec, po kterém ještě spousta příchozích nechápala, jestli se ještě něco bude dít nebo se opravdu jde domů, nechal Marilyn Manson v Praze pozitivní dojem. Působivá stage s vychytaným setlistem a neskutečnou atmosférou – takhle si budou tentokrát ne tolik extravagantního zpěváka pamatovat návštěvníci včerejšího koncertu.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 296 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.