SUM 41 nechali roztát ledárny Braník

SUM 41 - ledárny Braník, 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

SUM 41 jsou aktuálně uprostřed své koncertní tour. Během léta se však chystají především na festivaly, aby toho neměli málo, za necelý měsíc vydávají po třech letech nové album Order In Decline. I přes to všechno neopomenuli české fanoušky a přichystali si jeden koncertní večer i pro ně. Jaký byl jejich pražský open air?

Sami organizátoři ještě před koncertem avizovali, že od chvíle, co SUM 41 přivezli v roce 2011 na Rock for People, se u nás stali docela poptávanou kapelou, a tak se rozhodli fanouškům v českých končinách udělat znovu radost. Tentokrát však celý večer patřil jen jim a to za pomoci předskakujících Stifled, Criminal Colection a The Creepshow, kteří se postarali o to, aby se čekající publikum rozhýbalo a bylo připravené na hlavní show.

Fotoreport: SUM 41, The Creepshow, Criminal Colection a Stifled, 18. 6. 2019, A-Park ledárny Braník, Praha

Deryck Whibley společně s dalšími členy kapely SUM 41 odstartovali set prakticky přesně v půl deváté tak, jak bylo plánováno na předběžném harmonogramu celé akce a s malým přesahem před desátou večerní také skončili. Velká část koncertu se tak odehrála ještě za světla, což mírně ubíralo na atmosféře, ale i s tím se kapela poprala výborně a nenechala se tím nijak omezovat. Ty největší pecky, jako In Too Deep, With Me, Still Waiting a Fat Lip byly stejně až na samém konci setlistu, kdy už byla tma a vynikly tak i veškeré světelné efekty a celková projekce. Na doprovodné „parády“ si skupina ale moc nepotrpí. Příliš toho na koncertě SUM 41 nečekejte, ale kostlivec s červenýma svítícíma očima byl určitě zajímavý a především nepřehlédnutelný prvek.

Kdo má raději tvorbu z dob před patnácti a více lety, mohl jásat, protože z alba All Killer No Filler toho zaznělo spoustu. Naopak novějších počinů během večera moc slyšet nebylo. Pravděpodobně si SUM 41 nové věci schovávají do doby, než vyjde očekávané album Order In Decline a na případné další turné. Kapela však setlist protkala i několika tóny z dílny Queen, Rage Against The Machine nebo Linkin Park.

Čtěte také: SUM 41 lákají na nové album singlem Out For Blood

V konečném výsledku SUM 41 odehráli velmi zdařilý koncert, na který se bude rádo vzpomínat. Zpočátku, během jednotlivých předskokanů, to sice nebylo po zvukové stránce nic pro přecitlivělé uši, hlavní aktéři však nastoupili s parádně vyladěnou show, a tak to i zůstalo.

Deryck měl před pár lety vážný problém s alkoholem, kvůli němuž musel být i hospitalizován, ale toto nelehké období, zdá se, má za sebou. Jeho hlas byl totiž čistý a hned od prvních tónů bylo znát, že i co se týče zpěvu na sobě dost zapracoval. Dobrou náladu rozdával všude kolem a neúnavně běhal po pódiu. Na jejich příští českou zastávku se tedy můžeme jen těšit. Velmi kladně hodnotíme i samotnou organizaci akce, krom dlouhých front na pivo bylo vše bez chybičky. Kéž by i ostatní organizátoři pořádali koncerty v takové pohodě a kvalitě.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.