The Chemical Brothers zakončili Metronome Festival svou proslulou audiovizuální show

The Chemical Brothers, Metronome festival 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Druhý a poslední den festivalu Metronome vrcholil elektronickými The Chemical Brothers a zpěvákem Davidem Byrnem. Z českých interpretů se energickým vystoupením blýskli Mydy Rabycad.

Jako první si hlavní stage včera vyzkoušela kapela Brunettes Shoot Blondes. Ti i přes lehký déšť rozhýbali plnící se areál, ať už svými tanečními songy jako Hips nebo rockovějším Tomorrow. Na druhé stagi se poté odehrála mnohem klidnější, ale o to intenzivnější show. Ostravská šestice Places přivezla svůj zvuk atmosferických kytar a taky odzbrojující hlas zpěvačky Evy Konečné.

Čtěte také: První den Metronomu: Perfektní Massive Attack, Tom Odell a velkolepé třicetiny Tata Bojs

Na uzavřené Moon stagi byla k vidění směsice psychedelického synthpopu a artového představení v podání Superorganism. Mladičké kapele, jejíž debutová deska vyšla letos v březnu, utvářely atmosféru hravé vizuály a taneční kreace na pódiu. Zpěvačka Orono Noguchi sice musela v průběhu téměř hodinového setu zvukaři několikrát zmínit, že se neslyší, ale nakonec to přešla svým flegmatickým přístupem a sdělením, že stejně předvedou skvělou show.

Fotoreport: Metronome Festival 2018 – The Chemical Brothers, Mydy Rabycad a další, 23. 6. 2018

Výstřední Mydy Rabycad a Tonya Graves

Mydy Rabycad, kromě toho v jak výstředních oblečcích přišli před publikum, místo nějakých efektů raději při koncertu vystřelovali plameny a zvládali roztančit publikum snad každou skladbou. Zazněl i cover písně Blue Light Baggie Bingo od Monkey Business, na kterou se k nim připojila i bývalá zpěvačka funky formace, Tonya Graves.

O unikátní představení se postaral David Byrne. Bývalý zpěvák a kytarista Talking Heads zahrál mimo jiné i písně z období, kdy tato skupina fungovala, ale hlavně předvedl velmi působivé spojení hudby a choreografie všech účinkujících na stagi.

The Chemical Brothers na Instagram natáčeli, že si dokonce ani oni nenechali ujít Davida Byrnea na pražském Metronomu. O pár minut později už přitom sami vystupovali a celý festival zakončili svou show s bohatými vizuálními efekty. Ke konci koncertu jsme se dočkali i dvou obrovských robotů zabírajících půlku stage.
Set si The Chemical Brothers samozřejmě přizpůsobili festivalovému času a nezazněla tak třeba píseň Wide Open. Nic to ale nemění na tom, že mělo tuzemské publikum po letech možnost vidět jedinečné propracované animace, světelné efekty a elektronické pecky v koncertním podání, které nemusí úplně všem vyhovovat, ale o jejich kvalitě není pochyb.

Organizačně si možná budou muset pořadatelé Metronomu sáhnout do svědomí, ale i přesto se nejeden interpret za tyto dva dny postaral fanouškům o pořádnou kopu zážitků – hudebně tedy nemáme co vytknout.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz