You Me At Six přivezli do Futura obrovskou energii a oznámili účast na letošním Rock for People

You Me At Six - Futurum Music Bar 2019 | Foto: Marek Holoubek

You Me At Six navštěvují Česko velmi rádi a včerejšek znovu jasně ukázal proč. Futurum Music Bar zaplnili fanoušci, kteří znali snad všechny texty nazpaměť a britská pětice si dosyta užila každou vteřinu svého vystoupení.

Večer započal krátce před osmou hodinou s kapelou Hot Milk, po které následovali rockoví Big Spring. Obě kapely jsou zatím na počátku kariéry (Hot Milk mají například vydaný pouze jeden song), takže jejich vystoupení byly pro diváky spíše poznávacím zážitkem. A vzhledem k tomu, že se Futurum Music Bar velmi rychle po začátku akce zaplnil, obě skupiny celkem úspěšně žhavily atmosféru hlavní hvězdě.

Od chvíle, kdy na pódium nastoupili You Me At Six, dali několikrát najevo, že Prahu mají opravdu rádi. A už během prvních tracků Fast Forward a Lived a Lie bylo naprosto jasné, proč tomu tak je. Jejich tuzemští posluchači jsou totiž skutečně věrnými fanoušky a v podstatě každý song zpívali společně s Joshem Franceschim. Nebylo tak divu, že se po zpěvákovo dotazu, kolik lidí už vidělo kapelu dříve naživo, zvedly skoro všechny ruce v několika předních řadách. You Me At Six mají navíc ve většině písní zpěvné a snadno zapamatovatelné pasáže, které Franceschi spokojeně nechal zpívat bouřlivé publikum.

Čtěte také: TOP 10 alb podzimu: S experimentální novinkou přijdou Mumford & Sons, ambiciózní budou The 1975

Energie diváků nabíjela pětici rockerů a čím dříve se blížil konec show, tím víc Josh hecoval fanoušky. Závěrem dokonce i crowdsurfoval. Tempo ale zvládl také hravě zklidnit, a to hlavně při skladbě Take on the World, kdy se klubem rozzářila světla mobilů –  emotivní chvilka byla na světě.

Určitě nejsme jediní, kteří tak nějak doufali alespoň v jeden song z debutové desky Take Off Your Colours, která nedávno oslavila deset let a které You Me At Six věnovali v Británii dokonce celou koncertní tour. Sice jsme se ho nedočkali, ale You Me At Six dokázali, že můžou hrát cokoliv a v jejich koncertním podání to prostě bude mít úspěch. To se ukázalo se skladbami z nové desky VI. Kdo o nich totiž pochyboval, po koncertě pravděpodobně změnil názor. Kytarový náboj kapela vyměnila za náboj taneční. Pecky jako Back Again nebo 3AM tak pěkně rozhýbaly publiku boky.

Čtěte také: 6 důvodů, proč si nenechat ujít pražský koncert You Me At Six

Jestli ještě někomu něco k výbornému dojmu z koncertu chybělo, Franceschi to nabídl před přídavky u songu Bite My Tongue. Přestože se do té doby mosh pit nerozjel, Josh jasně naznačil, že chce vidět circle pit, který se samozřejmě strhl v pogovací kotel.

Brzký návrat do Česka

Josh Franceschi se ke konci koncertu docela i rozmluvil a kromě toho, že před songem Bite My Tongue ukázal, jak umí fanoušky bavit i svým humorem, oznámil něco, co si přáli asi všichni slyšet – brzký návrat do České republiky. You Me At Six se tak včera sami oznámili jako jedna z účinkujících kapel letošního Rock for People a než vůbec většina diváků stačila tuto novinku zpracovat, klubem už se rozezněl závěrečný song Underdog.

Čtěte také: Bring Me The Horizon vystoupí na Rock for People 2019

Včerejší večer znovu přesvědčil o tom, že to You Me At Six umí na shows opravdu rozjet a pro fanoušky by se nejraději rozdali. Ví, jak zaujmout každým songem, ke štěstí jim stačí menší klub a hrstka věrných fanoušků – a ty v Česku rozhodně mají.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz