Rozhovor: Jimmy Kelly z The Kelly Family se těší také na české pivo

Jimmy Kelly | Foto: Anne Konig

Jimmy Kelly, jeden z rodinného klanu, který se v hudebním světě zapsal jako The Kelly Family, přijede v rámci svého zimního turné Viva La Street také do České republiky. Zastávkou mu bude divadlo ve Slaném, kde mimochodem proběhne též natáčení na připravované DVD.

Jak se těšíš do České republiky? A proč sis vybral právě toto divadlo v malém městě?

Do ČR jezdím moc rád, fanoušci jsou zde velice energičtí, na koncertě se dokáží odvázat. A jsou nesmírně vděční. Proto mám s českým publikem jen ty nejlepší zkušenosti. Městské divadlo ve Slaném jsem si vybral z toho důvodu, protože mne zaujala architektura a věhlas tohoto divadla. Hned jak jsem toto místo objevil, řekl jsem si, že tam musíme hrát. A malé město? Není potřeba hrát ve velkoměstech, na tom mi nezáleží.

Na co speciálně se těšíš?

Jak už jsem říkal, v první řadě na fanoušky. Ale stejně tak se těším i na české pivo (smích).

Připravíš si něco zajímavého pro své české publikum, co nikde jinde neděláš?

Ano, rozhodně. Budu zpívat česky (smích). Ne, opravdu jsem si připravil jednu píseň v češtině, více bych ani nezvládl. Proto se fanoušci mají na co těšit. A samozřejmě nevšední bude natáčení mého DVD, které proběhne jen na pár místech zimního turné. Tuším, že jsem první Kelly, který v ČR natočí oficiální záznam z koncertu, samozřejmě když nepočítám působení s mými sourozenci.

Co uslyšíme za písně? Jaký máš připravený repertoár?

Už léta se soustředím na pouliční hudbu, country, bluegrass, folk. Ve Slaném zahraji také písně z mé nové desky Warriors of Love, kterou právě vydávám.

Líbí se ti české holky?

Ne (smích). Ale ano, samozřejmě, ale mám doma krásnou ženu, která se mnou mimochodem také vystupuje. A jsem otcem dvou úžasných dětí. Takže koukat po holkách už moc nemůžu (smích).

Co bys vzkázal českým fanouškům?

Přijďte všichni, vezměte s sebou rodiče, děti, babičky, dědečky, sousedy a společně si užijeme skvělou párty.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...