Igor Belaj opouští The Paranoid a zanechává vzkaz svým fanouškům

Igor Belaj, The Paranoid | Foto: Jan Mareš, MonsterMusic

Zpěvák slovenské rockové kapely The Paranoid, Igor Belaj, svým fanouškům oznámil, že odchází z kapely, u jejíhož vzniku před 15 lety stál a kterou dovedl až tam, kde je teď. Odehraje poslední dva koncerty a pak se bude věnovat tomu, co doteď zanedbával.

Fanouškům screama v podání slovenských The Paranoid se v pondělí nejspíš na moment zastavilo srdce při čtení příspěvku zpěváka Igora Belaje. Ten jim totiž oznámil bolestné rozhodnutí odejít z kapely a věnovat se tomu, o co byl svým muzikantským životem ochuzen.

„Ocitl jsem se ve fázi svého života, kdy jsem si začal uvědomovat, jak moc se neustále honím, abych něco dokázal, abych uspokojil potřeby fanoušků, potřeby normálně fungující kapely, potřeby ostatních. Ale navzdory mojí snaze se mi to už delší dobu nedaří tak, jako předtím,“ napsal Belaj na oficiální facebookový profil kapely a k tomu doplnil, že se začal víc soustředit sám na sebe a uvědomil si, že jsme všichni tvůrci vlastního štěstí.

Tím vlastně poskytl fanouškům cennou radu, inspiraci a podnět k zamyšlení. Dal jim totiž najevo to, že i když mu mohli ostatní závidět jeho slávu, on záviděl ostatním, to co chybělo jemu. „Moc mě mrzí, jestli jsem vám tímto rozhodnutím zlomil srdce, ale i moje srdce je zlomené a já ho chci zkrátka poskládat zpátky a věnovat ho v tomto okamžiku života svojí rodině a blízkým, kteří o něj dost dlouhou dobu přicházeli,“ upřesnil.

Dále nezapomněl poděkovat ostatním členům kapely i fanouškům za ten nemalý kus života, který s nimi prožil a taky všechny ujistil o tom, že veškeré písně, na kterých se autorsky podílel přenechá kapele, takže budou dál moct doprovázet životy svých příznivců. Neodpustil si ani zdravou motivaci: „Mějte se skvěle, držte hlavu zpříma, věřte si v každé životní situaci, šiřte lásku a mír, nenechte sebou manipulovat a rozhodujte se tak, abyste se za to v budoucnosti nemuseli stydět a nedávejte prostor extrémismu a fašismu.“

Poslední koncerty, které Belaj s kapelou odzpívá se odehrají 29. září ve slovenské Rimavské Sobotě a 7. října v Plzni na Pilsner Festu. Poté se bude kromě své rodiny a přátelům věnovat i dlouho plánované knize.

Kapela The Paranoid byla založena v roce 2002, ale za oficiální zrod kapely se považuje až rok 2007. Od té doby získali The Paranoid řadu ocenění a zkušeností. V roce 2008 například vyhráli národní finále soutěže Bast Beat a reprezentovali Slovensko na celosvětovém finále v Irsku. O dva roky později už hostovali na koncertech kapel Horkýže Slíže, Inekafe, Desmod, Gladiator, Arakain, Alkehol, Rybičky 48 a Koblížci. Rok nato se stali absolutním vítězem soutěže kapel Starter a nahráli jeden ze svých největších hitů, skladbu Únos. I dále se jim dostávalo uznání na Slovensku i v zahraničí a na své konto si připisovali další a další hity a úspěšné videoklipy. Na svědomí mají čtyři studiová alba. To poslední Tu A Teraz vyšlo loni v listopadu.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.