Osminásobný držitel Grammy, Ziggy Marley, vystoupí poprvé v Česku

Ziggy Marley | Foto: Gregory Bojorquez

Festival Colours of Ostrava začíná pomalu odtajňovat jména hvězd, které vystoupí na příštím ročníku.

Kromě Ziggyho Marleyho do programu dalšího ročníku přibyly norská zpěvačka Aurora, která se po nadšeném přijetí před dvěma roky vrátí do areálu Dolních Vítkovic s novou deskou, a americká zasněná dream popová kapela Cigarettes After Sex.

„Reggae je mantra a meditace. Reggae je rytmus a vědomí. Jeho potenciál je nekonečný,” říká Ziggy Marley.

David Nesta Marley, nejstarší syn Boba a Rity Marleyových, přezdívku Ziggy nezískal podle Ziggy Stardusta od Davida Bowieho. V jamajském slangu se tak totiž říká jointu.

Ziggy Marley představuje komplexního umělce. V jeho katalogu najdeme album a ilustrovanou knihu pro děti, kuchařku, výrobu biopotravin i komiks Marijuanaman. Souběžně s hudbou jde Ziggyho filantropie: v přesvědčení, že děti představují neomezený zdroj naší budoucnosti a čím více jim můžeme dát, tím více sami sebe osvítíme, založil s manželkou nadaci URGE pomáhající chudým dětem na Jamajce, v Africe a vlastně všude, kde je potřeba. Společenský aktivismus zahrnující ochranu přírody přirozeně vstoupil i do Ziggyho textů, kdy tvrdí, že inspiraci čerpá ze všech stran „z celého vesmíru, lidstva, lásky a míst, o kterých ani netuší, kde se nacházejí.“

Další ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 18. do 21. července 2018 v unikátním industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Čtyřdenní vstupenky jsou již nyní k dostání v e-shopu na webových stránkách festivalu a v síti Ticketpro.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 278 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.