Nu-metalové ikony P.O.D. se na jaře vrátí do Prahy

P.O.D. - Rock for People 2024 | Foto: Filip Strakoš, MonsterMusic

Navzdory třem dekádám své existence zažili svou tuzemskou koncertní premiéru teprve před šesti lety. Zdá se však, že ikony nu-metalového žánru P.O.D. na vynahrazení svých restů vůči českým fanouškům tvrdě pracují. Již na jaře se totiž vrátí do Prahy, kde navážou na své úspěšné vystoupení na loňském ročníku Rock for People.

P.O.D., kteří se proslavili mimo jiné hity jako Youth of the Nation, Goodbye for Now nebo Alive, se do České republiky podívají už 16. dubna 2025. V pražském klubu Roxy vystoupí se svým zbrusu novým albem Veritas, které si získalo oblibu fanoušků po celém světě i díky singlu Afraid to Die s hostováním Teťany Šmajljuk, zpěvačky ukrajinských Jinjer.

Kalifornská kapela do Prahy dorazí v rámci série RFP Concerts, čímž přímo naváže na své povedené vystoupení na loňském Rock for People. Fanoušci se tak mohou opět těšit na směs energického nu-metalu s reggae, různými dalšími alternativními prvky a především inspirujícími texty, s nimiž P.O.D. od svého založení v roce 1992 získali několik nominací Grammy, prodali přes 10 milionů desek a především si vybudovali svou pozici jako matadoři celé nu-metalové scény, u jejíhož zrodu kapela se svým albem Snuff the Punk stála.

Čtěte také: Rock for People 2024 velkolepě zahájili The Prodigy

Ani jako osvědčené jméno však P.O.D. nezahálejí. Důkazem je tomu společně s vyprodanými koncerty a velmi dobře přijatým novým albem i samotný přístup čtveřice ve složení Sonny Sandoval (zpěv), Marcos Curiel (kytara), Traa Daniels (baskytara) a Wuv Bernardo (bicí). „Pořád dokazujeme, kdo jsme a stále máme tu punkrockovou mentalitu,“ zmiňuje ostatně sám Sandoval.

Vstupenky na dubnový koncert P.O.D. v pražském klubu Roxy jsou již nyní v prodeji v síti GoOut, a to za cenu 1 290 Kč.

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 304 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do psaní a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent, Linkin Park a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.