1349 ukáží Futuru prvotřídní norský black metal

1349 | Zdroj: facebook.com/1349official

Čtyřčlenná kapela 1349 pochází z norského Osla a patří k nejvybranějším představitelům tamější black metalové scény. Ve smíchovském Futurum Music Baru je již v říjnu podpoří rovněž švédští Kampfar, kteří mají blíže k pohanským náladám, a také norský sólo projekt s názvem Afsky.

Norská kapela 1349 svým názvem odkazuje na rok, kdy do Norska dorazila obávaná černá smrt. Svým poctivě špinavým výrazem plným blastbeatových vln a vibrujících kytar jsou toho skutečně skvělým ztělesněním. Svému debutovému počinu Liberation dosud přinesli šest řadových pokračovatelů a o jejich hudebních kvalitách svědčí už to, že s nimi na bicí hraje Frost z uznávané kapely Satyricon.

Čtěte také: Brutal Assault 2024 ohlašuje kompletní a vyšperkovaný line-up

Tito blackoví titáni se již 15. října 2024 představí ve Futurum Music Clubu na pražském Smíchově. Doprovodí je kapela Kampfar, která dorazí také z Norska a která do svého charakteru zahrnuje vikinské a pohanské folkové prvky. Výrazně jí s tím již třicet let pomáhá vražedný hlas zpěváka Dolka. Zajímavým obohacením bude drtivý dánský sólo projekt Afsky, který z black metalové linie rozhodně nevybočuje. Vstupenky jsou k dostání na stránkách společnosti Obscure Promotion a také v sítích TicketmasterGoOut.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 408 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky