Album Scratch My Back od Petera Gabriela má své pokračování

Peter Gabriel | foto: EMI

24. září vydal anglický hudebník Peter Gabriel album s názvem And I’ll Scratch Yours, které navazuje na tři roky starou desku Scratch My Back. Jde o album plné povedených coververzí Gabrielových největších hitů. 

Peter Brian Gabriel je britský hudebník, který se proslavil jako zpěvák v kapele Genesis. Po odchodu z této formace se úspěšně věnoval sólové kariéře a vydal mnoho svých nejlepších hitů, mezi nimiž můžeme zmínit například Sledgehammer, Games Without Forntiers či Mercy Street.

Album And I’ll Scratch Yours je pokračováním studiového alba z roku 2010 s názvem Scratch My Back. Jde o speciální album coververzí zpěvákových největších hitů. Peter Gabriel si pečlivě vybral hudebníky a nechal si od nich přezpívat své top hity jako např. Games Without Frontiers. Z těchto nahrávek poté složil zbrusu nové album. Nabízí tak svým posluchačům možnost slyšet jejich nejoblíbenější skladby v jiné podobě, která jim však ani trochu neubírá na kráse.

Zpěvák se navíc letos chystá do České republiky. V rámci turné Back to Front, které slaví 25 let od vydání debutového a nejslavnějšího alba So, vystoupí 10. října v pražské O2 Aréně. Na koncertě zazní nejlepší zpěvákovy skladby všech dob, ale především celé dokonalé album So.

 

Scratch my Back 2010

And Ill scratch Yours 2013

Seznam skladeb: I Don’t Remember, Come Talk to Me, Blood of Eden, Not One of Us, Shock the Monkey, Big Time, Games Without Frontiers, Mercy Street, Mother of Violence, Don’t Give Up, Solsbury Hill, Biko


Napište komentář