Baskytarista Michael Krásný se vydává na sólovou dráhu

Michael Krásný | zdroj: oficiální distributor

Přední český baskytarista Michael Krásný, kterého můžete znát jako dlouhodobého člena nespoutané funky kapely Top Dream Company nebo leadera pražského fusion projektu Quatro Formaggi, se osamostatňuje.

Michael Krásný je kromě dalšího výherce mnoha prestižních hudebních soutěží nejen tuzemských, ale i zahraničních (například Juniorjazz, The Sound Of Europe či Mladí Ladí Jazz). Zkušenosti, které tento muzikant sbíral během svého působení v zavedených projektech muzikantských špiček jako Laco Decziho, Milana Svobody, Dan Bárty, Vojty Dyka, nebo Ondřeje Rumla, nyní zúročuje ve své sólové dráze.

Jednou z prvních vlaštovek, kterou o sobě coby o sólistovi dává Michael Krásný vědět, je singl Procitám, který se již stačil dočkat video ztvárnění. Černobílý videoklip byl natáčen v Londýně a je produktem tvůrčí spolupráce profesionálního zahraničního týmu. Režii Michael svěřil vyhlášenému finskému režisérovi Sakari Lerkkanenovi, který mimo jiných úspěchů v letošním roce získal ocenění za nejlepší finský hudební klip. Mezi dalšími, kdo se na vzniku videa podíleli, jsou také expert přes vizuální efekty Ivano Natale, editor norského původu Frederik Limi, osvětlovač Martin Kloud, fotograf Marek Myšička a v neposlední řadě produkční Lucie Krbová.

Videoklip poetickým způsobem zachycuje pohled do vnitřního světa. Noří se do nostalgické atmosféry padesátých let a jejich kaváren. Patrný retro nádech je koneckonců typický prvkem pro Lerkkanenovu tvorbu. Jeho příběh sleduje osud dívky, zažívající rozchod s přítelem, pro kterého pláče. Navzdory smutku ze ztráty si však zachovává ty dobré vzpomínky, které vztah přinesl, a které jí už nic nevezme. Celý videoklip je postaven na statických záběrech, dramatickém slow motion a pomocí minimalistického herectví vytváří napětí, odrážející niterné pocity hlavních postav.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.