Brutal Assault bude obohacen o mladý underground i zasloužilé Sólstafir

Sólstafir - Palác Akropolis 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Pořadatelé titánského metalového festivalu Brutal Assault přinesli dalších deset kapel, které se v srpnu 2022 předvedou v pevnosti Josefov. Bude radost poslechnout si islandské klasiky atmosférického black metalu jménem Sólstafir a stejně tak málo známé mladé kapely. Všechny budou představovat střípky do pompézní mozaiky největší události tvrdé muziky ve střední Evropě.

Letošní ročník festivalu Brutal Assault je naplánovaný na 9. až 13. srpen 2022 a nyní láká na deset nově oznámených účastníků. Kapelu Sólstafir pocházející z Islandu netřeba vůbec představovat, neboť jde již dlouho o klasiky v oblasti emotivního, melodického black metalu s mrazivou atmosférou. Zdařilá jsou všechna jejich alba včetně Endless Twilight of Codependent Love, které vyšlo předloni a v sedmasedmdesáti minutách ovíjí posluchače mrazivým větrem.

Čtěte také: Islandští Sólstafir přivezli do Paláce Akropolis mrazivou severskou atmosféru

Neméně zajímavá je sbírka mladých undergroundových talentů, kteří se na letošním Brutalu rovněž představí. Půjde o temné a zasmušilé Finy Skepticism, rovněž finské Oranssi Pazuzu (kteří plují na vlně psychedelického black metalu) a také o indické Bloodywood kombinující folk metal s nu metalem. Londýnské trio Pupil Slicer se pochlubí ničivou a explozivní kombinací mathcore a grindcore; belgičtí Carnation zase záhrobním death metalem severského střihu. Potenciál příjemně potěšit mají i němečtí Slope, jež si v rámci hardcore punku pohrávají s funky riffy. Příznivci okultního gotického rocku ocení přítomnost nizozemských Dool. Neobvyklým zážitkem bude vystoupení maďarských The Devil’s Trade, kteří mají v krvi transylvánský folklor. Z téže země pochází i avantgardní žánrový alchymista jménem Thy Catafalque, který tento zajímavý update uzavírá.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 312 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky