Coldplay s Ghost Stories již okupují první příčky prodejnosti

Coldplay | Zdroj: Facebook

Skupina Coldplay vydala šestou studiovou desku s názvem Ghost Stories. Jde o další z nejočekávanějších titulů letošního roku.

Při přípravě alba Mylo Xyloto měli Coldplay původně v úmyslu točit koncepční akustickou desku. Z tohoto plánu ale nakonec sešlo. Nyní ho ovšem zčásti oprášili při přípravách Ghost Stories. Nové CD nabízí intimnější zvuk a subtilnější melodie, což charakterizují i obě dosud zveřejněné skladby.

Nahrávka Ghost Stories obsahuje devět skladeb a ovlivnil ji výrazně rozchod zpěváka Chrise Martina s herečkou Gwyneth Paltrow. Hned v první skladbě Always In My Head se zpěvák svěřuje: „Myslím na tebe a nemůžu spát.“ V True Love, jejíž produkce se ujal Timbaland, zase zpívá: „Na vteřinku jsem to měl pod kontrolou, ale pak jsem to ztratil. Řekni, že mě miluješ. I kdyby to nebyla pravda, prostě mi lži.

Pod jednotlivé skladby se podepsalo mnoho producentských tváří (Jon Hopkins, Paul Epworth, Madeon, Avicii, Timbaland), ale i tak zní Ghost Stories kompaktně. Ještě před samotným vydáním se album díky předobjednávkám dostalo na první příčku žebříčku iTunes v šedesáti zemích světa!


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...