Colours oznamují jména na svou divokou Drive stage

Ruthie Foster | Zdroj: Colours of Ostrava

Festival Colours of Ostrava se tentokrát pustil do oznámení hned několika záležitostí, které budou v létě bavit návštěvníky festivalu na Drive stage. Uvidíme na ní i bluesovou zpěvačku Ruthie Foster nebo Algiers.

K potvrzeným jménům letošního ročníku Colours of Ostrava už patří třeba Kygo, Jessie J nebo George Ezra. Teď organizátoři oznamují novinky pro svou Drive stage. Ta je tentokrát tvořena předními zahračními interprety z blues nebo třeba country-rocku.

Jedním z hlavních tahounů bude tak například fenomenální zpěvačka Ruthie Foster, která je několikanásobnou vítězkou Blues Music Awards a byla třikrát nominováná na Grammy. Ve své tvorbě se mimo jiné ráda věnuje skladbám od jiných umělců, jako Adele nebo dokonce Black Sabbath, kterým dokáže vdechnout svou hudební osobitost.

Další novinkou, která se na Drive stage představí, jsou američtí Algiers. Jejich texty zaměřené na politické dění a sociální problémy jsou provázeny hudebními prvky rocku, gospelu, soulu nebo electro industriálu. Bývalý člen The Walkabouts Chris Eckman přijede se svou nynejší elektro-rockovou kapelou Dirtmusic, ve které působí i dřívější člen skupiny Nick Cave & The Bad Seeds, Hugo Race. 

Zbývající jména tvoří pak multižánroví Hurray For The Riff Raf, gospeloví The Eagle Rock Gospel Singer nebo senegalský zpěvák Cheikha Lô. Na ně a spostu dalších se můžete těšit na Drive stage letošního ročníku Colours of Ostrava, který proběhne 18. až 21. července. Vstupenky jsou k dostání na webových stránkách festivalu a v síti TicketPro.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz