Do Harrachova míří česká folková legenda, Záviš tam zahraje už za pár týdnů

Záviš
Záviš | Foto: Ben Skála, Benfoto

Již dlouhá léta patří mezi předáky české folkové scény. Záviš si za svůj osobitý styl vysloužil mnoho přezdívek a titulů a nyní, v rámci své nikdy nekončící koncertní šňůry, opustí tuzemská legenda brány své obvyklé pražské scény a zamíří i do Harrachova.

Proslulý Záviš tam zahraje už 14. prosince, a to v prostorách tamní bowlingové haly Bowling Club Harrachov. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti TicketOn za cenu 120 Kč. K dostání budou i na místě v den konání koncertu za 150 Kč, případně s platným studentským průkazem s 50 Kč slevou. Vystoupení bude zahájeno ve 20 hodin.

Záviš, vlastním jménem Milan Smrčka, má na svém kontě již 15 hudebních počinů, včetně jedné živé desky a kompilace. Jeho poslední studiová nahrávka s názvem U prdele vyšla v letošním roce pod undergroundovým vydavatelstvím Ears&Winds Records, s nímž znojemský rodák spolupracuje už osmým rokem.

Čtěte také: VIDEO: Jelen spí v obilí. Novinkou kapela zve na turné s Míšou Tučnou

Mimo hudbu se Záviš věnuje i literární tvorbě. Ve své nedávno vydané sbírce Muzikant humorným způsobem poukazuje na směšnost pokrytectví a „manipulátorského blbství“ aktuální doby.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.