Eddie Stoilow mají novou smlouvu u Warner Music

Eddie Stoilow | Zdroj: Warner Music

Skupina Eddie Stoilow včera podepsala smlouvu s hudebním vydavatelstvím Warner Music Czech Republic. Nové album Sorry! vyjde na značce Warner Music ještě letos v prosinci.

Eddie Stoilow debutovali před čtyřmi lety nahrávkou The Best Of, jež byla pomyslným výběrem nejlepších skladeb, které formace nashromáždila od svého vzniku v roce 2004. Album vyneslo kapele nominaci na objev roku hudební stanice Óčko a též dvě nominace na hudebních cenách slovenské televize Musiq1. Mezitím Eddie Stoilow zahráli americké boxerské legendě Miku Tysonovi při její návštěvě České republiky a koncertovali v Praze s americkou senzací One Republic. Na jejich druhé desce Oh My God hostoval David Koller ze skupiny Lucie. Čestným členem kapely je od roku 2011 také fotbalový brankář FC Chelsea a české reprezentace Petr Čech, se kterým vystoupili několikrát, například minulý rok v Českém domě v polské Wroclavi na fotbalovém Euru.

„Eddie Stoilow jsou jednou z nejvýraznějších nových kapel posledních let. Opakovaně jsme o nich diskutovali na kreativních poradách, ještě když jsme se jmenovali EMI a pak Parlophone. A napotřetí – už jako Warner Music – s nimi konečně můžeme spolupracovat. Vidím v tom kus symboliky,“ říká Vladimír Kočandrle, ředitel české pobočky Warner Music. „Právě Warner Music má ambici se výrazně etablovat podporou nejslibnějších domácích talentů napříč spektrem soudobé muziky, jak to ostatně deklaruje i nový globální management Warner Music. Jsme nesmírně rádi, že vedle zavedených superhvězd se nám v posledních dnech a týdnech daří podepisovat právě i takové umělce, jakými jsou Eddie Stoilow,“ dodává.

Eddie Stoilow

Třetí album této šestičlenné kapely s názvem Sorry! vyjde za necelý měsíc, na začátku prosince. Bude mimo jiné obsahovat i úspěšné singly Piano PieceMovember Love Baby, které se v uplynulých měsících prosadily v tuzemských rádiích


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).