Festival United Islands of Prague láká na rozmanitou hudbu

Během víkendu Prahu čeká multižánrový festival, na němž vystoupí umělci z české i zahraniční scény. Program je připravený i pro rodiny s dětmi a chybět nebude ani rozsáhlá gastro zóna.

Poslední červnový víkend bude v centru Prahy patřit hudbě, kdy se na Střeleckém ostrově, Kampě, Dětském ostrově a Janáčkově nábřeží uskuteční již 18. ročník hudebního festivalu United Islands of Prague. Tentokrát s podtitulem German edition vol. 2. Akce se po pěti dlouhých letech přesouvá z Karlína do samého srdce Prahy a nabízí rozmanitý mix různých hudebních žánrů na šesti různých scénách, na kterých vystoupí tuzemští i zahraniční interpreti.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 9 způsobů, jak letos ukončit festivalovou abstinenci

Sobota bude pod taktovkou postpunkových Drens z německého Dortmundu. Zajímavé bude i uskupení Aggregat inspirující se proslulými Kraftwerk. Reprezentanty za českou scénu jsou například zpěvačky Amelia Siba, Annabelle nebo Bára Zmeková.

Ne festivalu nebude chybět ani doprovodný program na téma udržitelnosti, odvahy nebo třeba diverzitě. Na své si přijdou i milovníci jídla a osvěžujících koktejlů, protože právě těm bude věnována gastro zóna se širokým výběrem pokrmů, ale i nápojů.

Letošní ročník se uskuteční již tento víkend 25. a 26. června. Vstup je zdarma a na oficiálních stránkách festivalu najdete i podrobný harmonogram akce.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 355 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.